Oba trenéři poslali do zápasu mladší a méně zkušené hráče. V útoku Hanáků se objevili pouze tři hokejisté z loňského základního kádru, ani sestava Třince se příliš neleskla nedávným zlatým úspěchem.

Rychlé úvodní trefy se dočkali hosté, Roman Tománek si najel mezi kruhy a po zemi překonal Žigárdyho. Následně bylo k vidění několik tyčí a břeven na obou stranách, až v samotném závěru druhého dějství Olomouc srovnala. Pohlednou kombinaci Haase a Pekra zakončil zblízka do prázdné Petr Haluza.

Oceláři však vzápětí reagovali, když příklep Erika Hrni z kruhu po křižné přihrávce proklouzl Kůdelovi do sítě. Devět minut před závěrečnou sirénou pak trefil Kůdelův teploměr z levého oblouku Milan Hruška a mistr vedl o dva.

V závěru už další branka nepadla, Třinec si tak na úvod přípravy odvezl z Olomouce vítězství v poměru 3:1.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Hráči předvedli dobrý výkon, jen škoda těch dvou inkasovaných gólů ve třetí třetině. Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. V první části nás Třinec přestřílel, neobsazovali jsme hráče před brankou a soupeř měl mnoho šancí. Ve druhé a třetí třetině se to zlepšilo a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem, měli jsme i nějaké šance. Škoda, že jsme nebyli důraznější a neproměnili je. Byl jsem dnes na střídačce sám, protože kolega Petr Fiala onemocněl, příště už ale na střídačce budeme zase ve dvou.
Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): Bylo to první přípravné utkání s celkem nižší soutěže. Chtěli jsme vyzkoušet mladé hráče, které máme v týmu. Hráli jsme na tři pětky, takže kluci dostali hodně prostoru. Udělali jsme si obrázek o tom, kdo by se mohl dostat do týmu, ale vše ukáže až čas. Po prvním utkání nemůžeme dělat závěry.