Utkání čtvrtého kola nadstavbové skupiny E nezačalo příjemně. Rozhodčí nalezli na ledové ploše nebezpečný úsek těsně u mantinelu za domácí brankou, takže na řadu přišli rolbaři a oprava s následnou celkovou úpravou ledu. S půl hodinovým zpožděním bylo utkání zahájeno a nebyla to žádná hitparáda. Hráči obou týmů bruslili, jak na veřejném bruslení a hokejové akce produkovali ojediněle. Nejnebezpečnější byli dvakrát hostující Kohouti, jenže Poruba měla v brance Vojtěcha Mokrého, který, byť jeho obránci leckdy zaváhali, byl na svém místě a kotouče si vždy našel.

Gólovou byla až třetina druhá, kdy sudí od počátku zavedl přísnější pořádky a častěji vylučoval. Hosté šli dokonce do tří a 23 vteřinové dvojnásobné oslabení zdárně ustáli. Jenže sotva vešel Rosecký na led, prostřelil od modré čáry vše před sebou kapitán Poruby František Gajdoš. Pak si zahrála přesilovku i Olomouc. Becher si na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě dlouho neposeděl. I tentokrát byl gólman pokořen střelou od modré čáry. V olomouckém drese pálil na bránu Lukáš Pírek. Druhý odchod do kabin byl přeci jen veselejší pro domácí tým RT TORAX Poruba. František Gajdoš vyměnil místo střelecké pozice a i z této strany se nemýlil.

I na tento Gajdošův bod si našli hosté odpověď. Sice čekali dlouho, ale trpělivost se přece jen vyplatila. Tomáš Dvořák byl posledním hráčem, který se puku dotkl při závaru v Mokrého brankovišti. Dvě dorážky spolu s prvotní střelou Mokrý vykryl a odrazil, ale Dvořákovu rozhodnost a sílu při zakončení prostě nezachytil. Do konce třetí třetiny zbývalo devět minut. Pro Porubu dlouhý časový úsek, pro Olomouc naděje na tři body. Zapotil se i Kaplan, kterého Porubští střelecky častovali a zkoušeli jeho pozornost. Po šedesáti minutách hry nebyl vítěz znám, tak přišlo prodloužení. Ve třech lidech na obou stranách bylo na ledě mnoho prostoru ke kombinaci a efektivnímu zakončení.

Jenže rozhodující branka ani v pěti minutách nepadla, tak přišly na řadu nájezdy. Za Porubské jeli dvakrát Gajdoš, Bořuta a jednou si vyzkoušel souboj proti gólmanovi Stodůlka. Richard Bořuta prostřelil Kaplana až v páté sérii. Za Olomoucké se trestných střílení ujali Ondřej Tichý, Dvořák, Pírek a Pospíšil, který jel dvakrát. Podruhé to bylo po inkasování, jak se později ukázalo, vítězné branky Richarda Bořuty a když měl kladně odpovědět právě na jeho proměněný nájezd. Druhý bod tedy zůstal také doma.

Ohlasy trenérů

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dnešní zápas byl z pohledu tabulky velmi důležitý. Kluci po celý týden neslyšeli nic jiného než, že se bude hrát o šest bodů a že je to hodně důležité utkání. Možná přemíra snahy a tlak na výsledek jim svazovali nohy. Většinu zápasů hrajeme oslabeni. Dnes ale na naší straně nebylo tolik vyloučených, ale pokud máme šest, sedm vyloučení za utkání, tak hrají neustále jen ti samí kluci. Možná i to se podepisuje na tom, že máme úzký kádr. Proti Olomouci to byly vybojované body. Škoda byla druhého gólu, že to z našeho gólmana vypadlo. Útočníci s obránci nevyklidili předbrankový prostor a místo toho koukali na hráče a nechali to tam plácnout. Zřejmě jsme prodrbali bod, ale řekli jsme si, že nemůžeme být rozežraní. Získat bodík či dva je pro toto mužstvo velké plus.
Pavel Sedlák (HC Olomouc): Utkání bylo mezi soupeři z konce tabulky, takže jsme do Poruby přijeli určitě bodovat. Nakonec si odvážíme alespoň bod. Utkání bylo vyrovnané, tudíž remíza je dle mého názoru spravedlivá. V nájezdech je to už vždy loterie.