První větší šanci si v sobotním utkání vypracovali Kohouti. Z prostoru před brankou prověřil připravenost Štěpánka olomoucký Pěcha a domácí gólman nakonec i s trochou štěstí odolal. Vzápětí hrozili Oceláři, Przybyla ale u levé tyče branky svého soupeře neuspěl ani nadvakrát. Poté už se skóre na světelné tabuli měnilo. Ránu Havránka z mezikruží sice zastavila kovová konstrukce, od ní se ale kotouč odrazil před branku a tam jej dotlačil do sítě důrazný Jonáš Peterek. O vyrovnání se následně pokoušel Kořenek, jeho ránu ale vykopl Štěpánek betonem.

Další útok už kohoutům nevyšel. Ve středním pásmu zastavil jednoho z hostujících hráčů Filip Krzak, obral jej o puk a rozjel se na Schejbala, kterého překonal střelou k pravé tyči. Krátce po začátku druhé části ale bylo sníženo. Štěpánek při svém zákroku ztratil masku a skončil na ledové ploše, rozhodčí ale nechal hru pokračovat a po několika dorážkách se nakonec prosadil Martin Pěcha. Oceláři se ale nenechali rozhodit a rychle si dvoubrankový náskok vzali zpět, když se backhendem prosadil Filip Indrst.

Uplynuly zhruba dvě minuty a domácí mladíci se radovali znovu, byť v tu dobu hráli v oslabení. Po chybě olomouckého hráče se do přečíslení dva na jednoho vydali Peterek s Havránkem a po přihrávce prvně jmenovaného už jen Marku Havránkovi stačilo nastavit hůl před odkrytou částí klece.

Při hře čtyři na pět mohli vzápětí udeřit také hosté, Podlaha ale svůj brejk nedotáhl do úspěšného konce. Jen o pár minut později zvedali ruce nad hlavy znovu třinečtí hráči poté, co se střelou z první prosadil René Najsar a krátce nato kapituloval Schejbal již pošesté, to když jej ranou od modré čáry prostřelil Timotej Marguš. Po tomto gólu došlo ke střídání v olomouckém brankovišti a od sedmatřicáté minuty čelil pokusům domácího týmu Petr Galuška. Ani druhý gólman kohoutů ale čisté konto příliš dlouho neudržel. V čase 40:40 se na útočný výlet vydal Dan Przybyla, jenž i s pomocí horní tyče dopravil puk do sítě .

Za Olomouc se vzápětí snažil korigovat velmi nepříznivý výsledek Aulehla, útočník s čtrnáctkou na dresu se ale bekhendem prostor mezi tyčemi netrefil a Krátkému následně zabránil v dorážce do odkryté části klece Tománek. Oceláři si tedy připsali tři body za výhru 7:1 a definitivně si zajistili postup do nadstavbové skupiny A.