Pokud by někteří diváci přišli na olomoucký zimní stadion až po úvodní části, tak by vůbec o nic nepřišli. Největší šanci prvního dějství totiž zarazil hlavní rozhodčí. Domácí ujížděli ve třech proti jedinému obránci Berouna, kterého však na modré zastavil nedovoleně Zbořil, a zajímavá akce Hanáků tak byla zastavena už v jejím zárodku.

Druhá třetina přinesla lepší požitek. Alespoň ten gólový, protože hra se stále držela na nižší úrovni. Předzvěstí první trefy byla pravá tyč hostující svatyně, kterou od modré nastřelil Zbořil. Brankový účet utkání tak otevřel až Matěj Pekr. Ten byl sice ve svém samostatném úniku faulován, ale z následného trestného střílení skvělou kličkou překonal Furcha.

Medvědi však dokázali na vedoucí trefu Olomouce odpovědět ještě do konce druhé části. Po dobré teči Látala si to z levého křídla namířil na domácího brankáře Jaroslav Hafenrichter, a ranou mezi Žigárdyho betony srovnal stav zápasu.

Poslední dějství kopírovalo zhruba to první s výjimkou jedné dobré šance na obou stranách. Nejdříve Kucharczyk trefil břevno Furchovy klece, od kterého se touš odrazil před bránu, kde se o něj strhla velká potyčka. Z té nakonec se čtyřmi minutami na kontě odjeli na trestnou lavici Vyrůbalík a Rudovský.

Chvíli na to se za hosty mohl prosadit již svým druhým gólem v zápase Hafenrichter, úplně osamocený před Žigárdym ale zklamal. Jeho projektil si našel cestu jen na hruď olomouckého strážce svatyně, jenž pak kotouč zkrotil.

O konečném výsledku střetnutí tak muselo rozhodnout až prodloužení, které nemělo dlouhého trvání. Patnáct vteřin po jeho začátku svým pokusem z pravého kruhu rozvlnil síť hostující klece Tomáš Zbořil, čímž pomohl svému celku k druhému bodu.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Měli jsme spoustu střel a šancí, ale bohužel jsme nedávali tolik branek, i když jsme tomu šli hodně naproti. Hráčům nemůžeme nic vytknout. Jsme rádi za předvedený výkon a získané dva body.
Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi): První třetinu jsme zahráli podle našich představ, ve druhé jsme se dostali pod tlak, se štěstím jsme srovnali. S bodem jsme spokojení, i když jsme měli v závěru pár šancí.