Již od prvních minut utkání bylo jasné, že se nebude jednat o příliš pohledný hokej. Ani jednomu z mužstev se nedařilo vypracovat si nějakou větší příležitost. Největší šanci v první třetině měla Dukla Jihlava, když v 15. minutě pelášil na Kašíka zcela sám Michal Velecký. Domácí útočník se pokusil o forhendový blafák, který se mu však příliš nevydařil, olomoucký brankář byl pohotový.

Druhá dvacetiminutovka již příchozí fanoušky potěšila o něco více. Čas 23:02 a na zteč olomoucké branky se vydává Michal Velecký. Jihlavský forvard zvolil zakončení, které Kašík zlikvidoval. Na dorážku Tomáše Čachotského již ale nestačil.

Dukla měla poté několik příležitostí k navýšení svého vedení. Nejprve nevyužil Jeslínek přihrávku Vysloužila, napodruhé si neporadil s Kašíkem při samostatném nájezdu ani Čachotský. A tak přišel trest. Po nepřehledné situaci před Novotným srovnal skóre utkání Michal Vodný.

Ve třetí třetině pokračoval velmi nepohledný hokej, který provázel úvodní dějství. O zisku tří bodů pro Olomouc rozhodl v čase v 48. minutě Lukáš Králík, který procedil kotouč mezi betony jihlavského brankáře.

Bolavé místo domácích byly především přesilové hry, neboť z pěti nevyužili ani jedinou. Když Dukle nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, musela se před svým soupeřem sklonit. Olomouc tak získala v Jihlavě tři body za vítězství 2:1.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): První třetinu jsme odehráli celkem slušně, ale ve druhé a třetí jsme nepodali výkon, jaký jsme očekávali. Dopouštěli jsme se individuálních chyb, byli jsme nedůslední. Zápas odhalil spoustu věcí, na kterých musíme dále pracovat. Jednou z nich je střelba v přesilových hrách. V druhé třetině jsme měli dost početních výhod, ale málo jsme stříleli.
Petr Fiala (HC Olomouc): Na to jak byl v Jihlavě špatný led, si myslím, že to bylo solidní utkání. Duel byl hodně vyrovnaný, oba týmy měly řadu šancí, my jsme pak byli šťastnější o ten jeden gól. Výborně zachytal i brankář, který nás v rozhodujících chvílích podržel. Oproti zápasu s Třebíčí to byl velmi povedený zápas s dobrým koncem pro nás. Liga už se pomalu blíží a naše hra už podle mě dostává nějaký řád.