Celkem devět branek viděli diváci ve čtvrtek na olomouckém zimním stadionu, z toho sedm jich padlo v přesilových hrách. Jako první se prosadili domácí, když se v početní výhodě nemýlil Radek Číp. Za necelé dvě minuty ale bylo srovnáno, taktéž při přesilovce Zdeněk Kubica ztečoval střelu Karlíčka mezi tři tyče.

Úvod prostředního dějství vyšel lépe Hanákům, kteří se zásluhou Pavla Selingra znovu ujali vedení. Odpověď si připravili královéhradečtí hokejisté v polovině duelu, když Šimon Macháň zametl kotouč vyražený Lukášem do olomoucké klece.

Jaký skvělý vstup měli Kohouti do druhé třetiny, takový měli i závěr, i když vlastně o gól lepší. Nejprve se těsně před sirénou nejlépe před hostující svatyní zorientoval Jakub Lehečka, který pak neměl problém s doklepnutím touše za Mahdalova záda. Chvíli po něm rozradostnil olomouckou plecharénu i Jakub Bartoň, který taktéž z chumlu dopravil puk do královéhradecké branky.

S pátou domácí trefou přispěchal v poslední části Radim Kucharczyk, který si skvěle položil gólmana, a pak střelou pod víko rozvlnil síť Mahdalovy klece. Když už to následně vypadalo na jasnou výhru Mory, Královští Lvi dokázali utkání zdramatizovat.

Nejdříve skóroval v přesilovce Jan Berger, dvanáct sekund před koncem pak vykřesal naději pro hostující mužstvo Vladislav Kubeš, který také v početní výhodě, navíc vyšperkované hrou bez brankáře, zamířil přesně.

Olomouc si ale žádné další zaváhání nepřipustila, takže mohla po zápase slavit výhru 5:4. Stále tak v přípravě nenašla přemožitele, to Hradec Králové pod svým novým názvem zatím na první výhru stále čeká.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dnes jsme nehráli moc dobře oslabení, hned tři branky jsme inkasovali v početní nevýhodě. Hlavně kolem brankoviště si musíme dávat větší pozor. Jinak si myslím, že jsme ve hře pět na pět hráli dobře, docela se nám dařily i přesilovky. Je dobře, že se daří i mladším hráčům. Budeme rádi, když se všichni budou snažit a bude se všem dařit. O to příjemnější rozhodování ve vybírání konečné podoby týmu to pro nás trenéry bude.
David Pospíšil (Královští lvi Hradec Králové): V utkání byly fáze, ve kterých jsme byli dobří, na druhou stranu byly fáze, které znamenaly, že jsme odtud neodvezli ani bod. Pozitivně hodnotíme, že kluci zápas nezabalili a bojovali do poslední chvíle. Nakonec z toho udělali i drama. Měli jsme tu v podstatě mateřskou školku. Proto si nemyslím, že to bylo tak špatné, abychom na kluky měli zvyšovat hlas. Upozorníme je na chyby a vyzdvihneme dobré věci. Musíme pracovat dál, sezóna je ještě daleko. Neděláme z toho vědu, ale ani to nepodceňujeme.