http://www.onlajny.com/match/index/id/153258?utm_campaign=hcolomouc&utm_source=WEB_A_2016_33_ZLN_banner_GIFY

Do ochozů promrzlého Zimního stadionu Luďka Čajky dorazila poměrně silná fanouškovská základna, kterou však v první třetině hokejisté svými výkony příliš nezahřáli. Úvodní dějství totiž nabídlo pouze pár šancí, avšak ani jedna neskončila v síti.

Více ze hry měli domácí, na což ostatně poukazoval i počet střel. Ševci přestříleli Hanáky v poměru 14:4. Do zajímavé šance se nadvakrát dostal zlínský Oldřich Horák, jeho pokusy ale skončily na chráničích brankáře Konráda. Stejně tak jako pohotové vytočení Tomáše Sýkory zpoza brány.

Slibnou střeleckou příležitost si vytvořil na straně Hanáků kapitán Martin Vyrůbalík. Jeho projektil z vrcholů kruhu ale branku netrefil, a tak oba mužstva opouštěla led za bezbrankového stavu.

Z druhé periody však neuplynuly ani dvě minuty a prokřehlí diváci mohli poprvé slavit. A šálami vítězoslavně mávali domácí fandové. Menšího zaváhání v olomoucké obraně využila dvojice Pavel Kubiš – Jiří Ondráček. A právě druhý jmenovaný po krásném přenechání našel s milimetrovou přesností levý růžek Konrádovy branky. 1:0.

Vstřelený gól sice na hole Kohoutů vnesl větší aktivitu, jejich snažení ale vycházelo naprázdno. Zlín dobře bránil a do vyložených šancí Hanáky nepouštěl. Asi největší příležitost ke srovnání měl Michal Vodný, v dobré šanci ale bekhendovým pokusem na Kašíka nevyzrál.

V polovině utkání mohli Berani vést již o dvě branky. Do samostatného úniku se dostal střelec prvního gólu Jiří Ondráček, ale Branislav Konrád mu druhý zápis do statistik překazil perfektním zákrokem.

Následně byla oběma mužstvům nabídnuta možnost přesilové hry. Zlínská početní výhoda byla sice nebezpečnější, ale dopadala stejně jako ta olomoucká – neúspěchem. Druhá třetina byla, stejně jako ta první, na góly zkoupá, a tak Ševci odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

I nástup do posledního dějství vyšel lépe domácím. Holíkova ostrá střela z pravého mantinelu sice ještě v síti neskončila, avšak po následném vhazování se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Jan Maruna a upravil skóre na 2:0.

Skvělou příležitost ke kontaktnímu gólu měl Miroslav Holec. Proti jeho pokusu ale Kašík zázračně vytáhl svou lapačku a pobavil diváky pěkným hokejovým momentem. Na druhé straně hřiště si ale o nominaci do Zlaté helmy řekl nádhernou přihrávkou Petr Holík. Přesným pasem totiž našel naprosto nekrytého Robertse Bukartse, který přidal již jedenáctý gól od jeho příchodu z Lotyšska.

Následně se ale doposud jednoznačná zápletka zdramatizovala. V oslabení si zlínští nešťastně srazili puk do vlastní klece. Branka byla připsána Miroslavu Holcovi. Kohouti se nadechli k mocnému závěru a díky Dávidu Bucovi snížili na rozdíl jediné branky.

Domácí trenér Roman Vlach byl donucený vzít si oddechový čas, aby uklidnil své svěřence. To se mu povedlo, a přestože Olomoučtí hráli v závěru přesilovou hru a vytvořili se několik příležitostí, konečnou tečku za zápasem udělal lotyšský útočník Roberts Bukarts, který trefil přes celé hriště upuštěnou olomouckou branku a upravil skóre na konečných 4:2 z pohledu domácích.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík (PSG Zlín): Byli jsme dnes lepší, Olomouc držel ve hře gólman. Hosté nakonec v poslední desetiminutovce zabrali, naštěstí z toho však nějaké to déja vu nebylo. Snad nám i fatk, že jsme tento zápas zvládli, dodá sebevědomí.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Zlín zvítězil zaslouženě. Lépe bruslil a vyhrával souboje. My jsme se neudrželi na puku a často jsme se nedokázali dostat přes střední pásmo. Musíme se z toho ponaučit, v pátek nás čeká další zápas.