Mora svůj první extraligový zápas po sedmnácti letech začala s elánem, prvních pár minut se hrálo převážně v obranné třetině Slavie. Skvělou extraligovou premiéru mohl zažít nejmladší člen olomoucké sestavy, útočník Aleš Jergl, ten však nejprve v páté minutě nezužitkoval Švaňhalovu přesnou nahrávku a v desáté minutě pohrdl gólovou šancí, když poslal kotouč jen do brankového oblouku.

Vošvrda mockrát zasahovat nemusel, s ránou Holuba mu dokonce pomohl obránce Houdek. Následně na druhé straně v přesilovce vystřelil Patera, jeho rána ale byla zblokována. V největší šanci první třetiny se zjevil Cibák. Furch už byl zády na ledě, jenže ostřílený Slovák nedokázal svůj projektil namířit mezi tři tyče, puk pouze prosvištěl brankovištěm ven.

Ke konci úvodního dějství se přihlásili o slovo i sešívaní, v přesilové hře mohl poslat Pražany do vedení Jaroslav Bednář. Vyloženou šanci mu však včasným přesunutím překazil Tomáš Vošvrda. Dvě minuty před vypršením první dvacetiminutovky pak těsně mimo střílel z otočky zády k brance Klhůfek.

Po bezbrankové první třetině vstoupila do druhé části opět lépe Mora, jenže Hrňa se střelecky prosadit nedokázal. Na druhé straně udržel Kohouty nad vodou Vošvrda, který zabránil ve vstřelení branky Tomicovi, jenž v přečíslení dva na jednoho dostal nahrávku od Bednáře. Následně se až před Furcha proháčkoval Marosz, svou individuální akci ale do zdárného konce nedovedl.

Jen o dvě minuty později pálil Sklenář, jeho pumelice se odrazila od zadního mantinelu do pravého kruhu, kde střílel Stránský, Vošvrda se ale v den svých 25. narozenin překonával. Ve třinácté minutě mohl využít chyby slávistické obrany Marosz, ten však stejně jako po něm Hrňa neuspěl. To, co se nepovedlo této dvojici, se podařilo Radku Dlouhému. Aktivní Marosz v přesilovce nahodil kotouč bekhendem na Furcha, ten puk neudržel a od chráničů olomouckého čísla 82 se kotouč odrazil do sítě. Branku musel potvrdit videorozhodčí.

Radek Dlouhý však chvíli po vstřelení své branky fauloval, a to se Hanákům vymstilo. Odražený kotouč si v mezikruží našla staronová posila Slavie Tomáš Vlasák, který poslal kotouč pod víko, a šestadvacet vteřin před koncem druhého dějství tak vyrovnal na 1:1.

Zkraje třetí části se do slibné příležitosti tlačil Hrňa, na Furcha však nevyzrál. Naopak Slavia o dvě minuty později využila druhou přesilovku v utkání, čímž otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. Při Paterově vyloučení poslal Juraj Valach skvělou střílenou přihrávku na Jana Stránského, kterému jen stačilo nastavit hůl.

Hráči týmu z hlavního města byli po vstřelené brance nadále aktivnější, například Juraj Valach mohl ke dvěma asistencím přidat i gólový zářez, jenže tváří v tvář Voškrdovi neuspěl. Jen o chvíli později mohl srovnat Cibák, který se podruhé v zápase ocitl ve vyložené šanci, ani nadvakrát ale brankáře Slavie nepokořil.

Mora se však nevzdávala a díky vyloučení Marka Tomici se mohla dostat do tlaku. V početní výhodě se skórovat Olomouckým ještě nepodařilo, ve hře pět na pět už však ano. Nikým nehlídaný kotouč si před Furchovou svatyní našel Roman Rác, který vyrovnal na 2:2. Následně měla Slavia příležitost odpovědět, přesilovku ke konci třetího dějství ale zužitkovat nedokázala. Zápas tak zamířil do prodloužení.

Největší příležitost nastaveného času si hned ve druhé minutě po samostatné akci vytvořil Marosz, Furch ale dokázal jeho pokus vykrýt. Následně se faulem na Mataie provinil Krejčí, a Mora tak zahrávala přesilovou hru. Kromě střely Skrbka se ji ale nic nebezpečného nepodařilo vytvořit, proto se nakonec muselo rozhodnout v samostatných nájezdech.

Nájezdová přestřelka vyvrcholila až pátou sérií, v níž skóroval Jaroslav Bednář. Mora následně musela odpovědět brankou, Roman Rác ale Svobodu, který šel překvapivě na poslední nájezd, nevyzrál. Mora tak po návratu do extraligy brala bod za prohru v samostatných nájezdech.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Byli jsme lepší první třetinu, další dvě části už byla lepší Slavia. Hosté se dostávali k více nebezpečnějším šancím, byli jsme nakonec rádi, že jsme srovnali. Prodloužení jsme odehráli téměř bez šance, nebo brankové příležitosti. Nájezdy jsou vabank. Člověk ví, že je na druhé straně Vlasák s Bednářem, kteří jsou na nájezdy velmi šikovní. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, měli jsme dát branku v prodloužení, kdy jsme hráli početní výhodu. V přípravě jsme dvakrát nájezdy vyhráli, proto můžete vidět, že to, co se stane v přípravě, nemusí být pravda v sezóně. Jinak jsme ale hráče pochválili, kulisa byla taky parádní. My doufáme, že už se budeme jen zlepšovat.
Ladislav Lubina (HC Slavia Praha): Když jsem zjistil po losu extraligy, že na první zápas pojedeme do Olomouce, moc nadšený jsem nebyl. Takhle na úvod hrát s nováčkem, je vždy velice těžké a zrádné. Už podle výsledků z přípravy jsem očekával vyrovnané utkání, a to se zhruba potvrdilo. První třetinu byla Olomouc lepší, byli jsme rádi, že jsme ji přestáli bez obdržené branky. Myslím, že jsme se následně dostávali víc a víc do hry, možná jsme byli i o něco lepší. Dát do posledního nájezdu Svobodu bylo mé spontánní rozhodnutí, dostali jsme ze tří nájezdů dvě branky, tak jsem se rozhodl jej tam dát. Naštěstí to pro nás dopadlo pozitivně. Jinak si myslím, že diváci si přišli na své. Zápas skončil na penalty, takže co víc jsme si mohli přát.