Home Credit Arena přivítala ve svém druhém duelu od přejmenování olomoucké kohouty, kteří momentálně prožívají dobré období. Bývalého Tygra Tomáše Vošvrdu jako první překonal povedenou střelou z úrovně kruhů Tomáš Urban, jenž využil clony před klecí Hanáků.

Hosté ale při vyloučení Ondřeje Vitáska našli perfektní odpověď. Volný puk před Jánem Lašákem poslal do sítě v přesilovce Peter Zuzin. A to nebylo vše. O minutu později už poslal Moravany do vedení bombou od modré Jiří Ondrušek.

I po zbytek úvodní dvacetiminutovky se hrál poměrně zajímavý hokej. V jedenácté minutě Roman Rác unikl domácí obraně a pak rozezvučel tyčku Lašákovy klece. Ke konci dějství zahrozil Dávid Buc, ale ani on skóre neměnil, jelikož ztroskotal na slovenském gólmanovi.

Do druhé třetiny se šlo z obou stran opatrně a důkazem toho mohou být i pouhá dvě vyloučení, která v prostředních dvaceti minutách rozdali sudí Hribik a Souček. Nakonec se nejblíže k brance dostali Bílí Tygři, když Jakub Valský našel ve skvělé pozici Petra Kicu, jehož střelu mezi betony však zlikvidoval Vošvrda.

Oba týmy šly do třetího dějství s jasným cílem, jeho plnění se však lépe vedlo Hanákům. Jejich obránce Ondrušek sice dostal brzy dvojitý menší trest za podražení, dlouh přesilovka se však Liberci vůbec nepovedla.

V oslabení totiž skórovali Moravané, když do přečíslení ujel Marek Laš, který to vzal na sebe a zakončil přesně pod víko. Liberci se povedlo v poslední minutě zdramatizovat zbytek duelu, když Vošvrdu prostřelil Tomáš Filippi. Následující tlak však nestačil na vyrovnání, a tak se tři body stěhují na Hanou.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): Neodehráli jsme dobrý zápas. První perioda se nám až na úvodní gól vůbec nepovedla. Když to vezmu s nadhledem, tak nám reprezentační pauza nepomohla. Z naší strany rozhodlo mnoho věcí, nedrželi jsme útočné pásmo, střední pásmo jsme pouštěli velice snadno. Největším problémem jsou naše přesilovky. Bohužel už se nám nedařilo jako v předešlých zápasech.
Petr Fiala (HC Olomouc): I když jsme dostali první gól v utkání, tak se nám první třetina podařila a dokázali jsme otočit. Ve druhé třetině byli domácí o trochu lepší a měli šance. V poslední části už byli Tygři nervózní a my jsme toho využili. Jsem rád za tři body a výhry v Liberci si vážím.