Na Bílý Tygrech bylo od úvodního buly vidět odhodlání a Mora se téměř nedostala k puku. Už v 7. minutě poslal domácí do vedení Michal Bulíř, který si najel na Vampolovu přihrávku a tvrdou ranou z vrcholu kruhu nedal Vošvrdovi šanci.

V polovině první periody dostali Liberečtí možnost přesilové hry a před olomouckým gólmanem bylo pořádně horko. Nejprve se z bezprostřední blízkosti neprosadil kapitán Výtisk, poté už ale Home Credit aréna jásala, když rychlým švihem uspěl Petr Jelínek.

Ani to však nebylo v první části od Tygrů vše. Gřegořkova bomba prosvištěla jen těsně vedle tyče, po odrazu na od zadního hrazení se ale puk dostal znovu před hostující klec, kde byl ve správný čas Tomáš Bulík a gólově uzavřel jednu z nejpovedenějších libereckých třetin v probíhajícím ročníku.

Do druhého dějství vstoupili hosté s Jiřím Trvajem v brance, který vystřídal exlibereckého brankáře Tomáše Vošvrdu. Na rozdíl od úvodní třetiny ale domácí hokejisté na olomouckou klec příliš mnoho střel nevyslali.

Teprve závěru druhé části poprvé zakokrhali Kohouti. Při vyloučení Vlacha a Hrníčka měli možnost dvojnásobné početní výhody, v níž doslova čaroval Ján Lašák. Slovenský matador v tygřím brankovišti lapil všechny šance hostů a po čtyřiceti minutách držel čisté konto.

Ve třetí třetině se přitvrdilo, což asi nejlépe poznal David Kajínek. Liberecký zadák byl ve vlastním obranném pásmu tvrdě atakován Ivanem Majeským, ten dostal za surový zásah do oblasti hlavy a krku trest do konce zápasu.

Na trestné lavici Bílých Tygrů však bylo také plno a Olomouc toho dokázala využít. Sérii několika menších trestů dala hostům dobrou šanci, kterou přetavil v gól naděje nejzkušenější hráč Mory Pavel Patera.

Severočechy inkasovaná branka nezlomila, ba naopak. Další z řady přesilovek využil dělovkou od modré čáry Michal Plutnar, pro kterého to byl zároveň první gól v extralize. Poslední hřebíček do olomoucké rakve pak ještě zatloukl další povedenou ranou Radim Šimek. Domácí tak poprvé skolili Kohouty a výběr kouče Pešána si po dlouhé době připsal vítězství.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se nám podle mě podařilo. Celý duel jsme se chtěli tlačit do branky. To nám šlo a zvýšil se tím počet střel. Výbornou práci jsme odvedli také na brankovišti. Myslím, že střetnutí jsme zaslouženě zvládli a konečně vstřelili více než jeden gól.
Jiří Dopita (HC Olomouc): Do zápasu jsme vstoupili velice špatně. Inkasovali jsme celkem laciné tři branky. Příležitost vrátit se do zápasu jsme měli na konci druhé třetiny, nicméně dlouhou přesilovku pět na tři jsme využít nedokázali. Konec utkání už si Liberec zkušeně pohlídal.