Druhý domácí zápas v play-out začal pro sešívané vyrovnanou hrou. Olomoučtí byli v první desetiminutovce zápasu dvakrát vyloučeni, sešívaní však nedokázali ani jednu z početních výhod proměnit. Ve 12. minutě vybojoval kotouč Andres a vyzval k úniku Václava Pletku, který střelou mezi betony gólmana Trvaje poslal domácí do vedení. Tento stav vydržel až do přestávky. Ještě před koncem prvního dějství dokázal Štich nastřelit pouze břevno.

Prostřední perioda se na svém začátku vyvíjela lépe pro Olomouc. Ve 23. minutě zapomněli beci Slavie pohlídat Tomáše Houdka, který po Pekrově pasu srovnal stav zápasu. Hra se pak uklidnila, bylo znát, že proti sobě stojí sousedé v tabulce, protože hra byla velmi vyrovnaná. Možnost strhnout vedení na svou stranu dostali sešívaní ve 28. minutě, když měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Tu se jim po minutě podařilo proměnit, po Bednářově pasu se k tvrdé střele odhodlal Juraj Valach a červenobílí šli podruhé v zápase do vedení.

Stejně jako předtím sešívaní, dostala za pár minut možnost dvojnásobné početní výhody také Olomouc. V ní uběhlo jen pár sekund a Kucharczyk posunul kotouč na zcela volného Rostislava Marosze, který opět srovnal stav zápasu.

V poslední třetině byla meta pro obě mužstva jasná – vstřelit vítězný gól. Vstříc tomuto cíli vkročili slávisté, kdy ihned po buly překvapil Trvaje Jan Veselý. Následující minuty přinesly opět dvojnásobnou přesilovou hru na straně Olomouce. Na rozdíl od předchozí situace se dokázali Pražané ubránit.

Závěrečný tlak hostů při hře bez brankáře sešívaní ustáli a připisují si první výhru v letošním play-out!

Ohlasy trenérů

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Bylo to hodně náročné utkání. Pro nás je jen dobře, že jsme ho zvládli. Myslím si, že přesně takové duely potřebuje na vlastním ledě vyhrávat. Všichni kluci odmakali celých šedesát minut. Navíc obstáli i v závěru zápasu, kdy se nenechali zatlačit do defenzívy.
Petr Fiala (HC Olomouc): Rozhodla naše druhá přesilovka pěti proti třem, kterou jsme nevyužili. Dvě třetiny jsme sice neodehráli špatně, měli jsme nějaké šance, ale v koncovce zápasu jsme se nedokázali prosadit. Dá se říci, že se play-out tímto utkáním rozhodlo a my už se můžeme pomalu chystat na baráž.