Repríza baráže nezačala pro oko diváka nikterak velkolepě. Obě mužstva měla velké problémy jak s rozehrávkou, tak útočnou kombinací. Milan Toman byl hned dvakrát během krátké doby vyloučen a Piráti se museli bránit. Přesilové hry Olomouce však nepředstavovaly pro domácí brankoviště žádnou hrozbu.

Očekávání chomutovských fanoušků zaskočit hosty nebylo vyslyšeno ani v početní výhodě Chomutova. První třetina byla vzájemně velice nervózní a ustrašená. Ledy se hnuly až v průběhu druhé periody, ačkoliv to chvíli trvalo. Ve velice opatrném pojetí hry jak Piráti, tak Kohouti pokračovali nadále. Dokud se však v přesilové hře nenapřáhl Vladimír Růžička. Puk sice trefil výstroj Jiřího Trvaje, ale tak nešťastným způsobem, že zapadl až do branky.

To však hosty nabudilo a Miroslav Kopřiva se musel začít soustředit, protože i Hanáci získali početní výhodu. Konečně kloudně vypadající kombinaci zakončil Radek Dlouhý, který nadvakrát u brankoviště překonal chomutovského brankáře.

Piráti ale měli ve druhé třetině více ze hry, ale slibné šance v dalších přesilovkách druhý gól nepřinesly. Vyrovnání hostů však neznamenalo nic jiného, než obnovení defenzivního pojetí hry na obou stranách. Chomutovští hokejisté byli sice stále aktivnější, ale vyloženou gólovou šanci bychom hledali jen těžko.

Přihrávat puk až do kuchyně ale potřeba nebylo. Stačilo jen často střílet, o čemž se přesvědčil Antonín Dušek. Jeho jinak nenápadná, avšak přesná střela z pravého kruhu skončila v brance. Krušnohorci si své vedení vzali zpět.

Tento stav však netrval dlouho. Jiří Řípa totiž dorazil poskakující kotouč před brankou a využil tím přesilovou hru Hanáků. Vyrovnaný stav vydržel až do konce třetí třetiny, ačkoliv domácí hokejisté dokázali ještě v závěru zahrozit nahozením od modré, které si Trvaj jen tak tak pohlídal.

Kohouti na sebe v úvodu prodloužení výrazně upozornili. Po chybě domácí obrany s k teči dostal úplně nehlídaný Kucharczyk, ale Kopřiva byl na svém místě. Veliká šance, která mohla rozhodnout vítěze tohoto klání. Nicméně se nic takového nekonalo, takže vyrovnaný zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

Sérii odstartoval hostující Jakub Matai, který však kličkou do forhendu Kopřivu nepřekonal. Bryan McGregor na neúspěšný pokus soupeře dokázal odpovědět přesnou střelou. Ani Rostislav Marosz si ale za hosty nevzal slovo a výhru pečetil Ondřej Kaše.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (Piráti Chomutov): Olomouc hrála aktivně, takže jsme za dva body rádi. Je to kvalitní tým, což hosté potvrzovali v první polovině zápasu. V té druhé jsme se zvedli, dvakrát jsme vedli, bohužel jsme náskok neubránili. Důležité však bylo, že jsme i v prodloužení zůstali aktivní. V nájezdech jsme pak zvítězili. Jsme rádi za vítězství, protože jsme se po dvou zápasech baráže ujistili, že můžeme být vyrovnaným soupeřem, ba i extraligové celky porážet. Těšíme se na další zápasy a jsme hodně rádi, že se nám do sestavy vrátí Štěpán Hřebejk, který nám první dva zápasy chyběl.
Petr Fiala (HC Olomouc): Bylo to zasloužené vítězství domácích. Zejména ve druhé třetině měli několik dobrých příležitostí a naše obrana měla velké potíže. První a třetí třetinu jsme však dle mého odehráli zodpovědně. Na šance měl soupeř určitě navrch, takže remíza je pro nás velice dobrá. V prodloužení jsme sice měli tu největší šanci my, ale neproměnili jsme ji. Nájezdy jsou už vabank.