Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří ze své aktivity ale nevytěžili nic. Hra se později vyrovnala a velké šance měli spíše Chomutovští. V patnáctém minutě vjel do útočné třetiny Roman Chlouba, jehož střelu ale Vošvrda vyrazil pravým ramenem. V závěru první periody střílel z mezikruží Nikola Gajovský, jenž ale trefil jen levý beton olomouckého brankáře. První třetina skončila bezbrankovou remízou.

Druhá třetina patřila olomouckým hráčům, ačkoliv lépe začali domácí, kteří ovšem žádnou ze svých akcí nevyužili. První zásah si připsal Martin Vyrůbalík, který po nenápadné akci prostřelil Hanuljaka. Za necelé tři minuty se Mora radovala podruhé. Po závaru před chomutovskou brankou se prosadil Jiří Řípa. Kanonáda hostů pokračovala. Jan Knotek objel branku a střelou k tyči prostřelil Hanuljaka, pro kterého to byl poslední okamžik na ledě. Vystřídal jej totiž jeho jmenovec Miroslav Kopřiva. Druhá třetina skončila jasnou výhrou Olomouce.

Aktivita Mory neustala ani ve třetí třetině. Rostislav Marosz obdržel skvělou přihrávku od Tomáše Rachůnka, kterou přetavil ve čtvrtou branku v síti Kopřivy. Pár minut na to se prosadili i domácí. Střelu Martina Rýgla před brankou tečoval Štěpán Hřebejk, který snížil na 1:4. Piráti byli rázem nabuzeni. David Kämpf si najel do útočného pásma, kde nadvakrát prostřelil Vošvrdu. To ovšem nebylo vše. Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny dostal skvělou přihrávku před branku Nikola Gajovský, kterou dokázal přetavit v branku a rázem to bylo jen o jedinou branku.

Piráti byli v euforii a hnal je zaplněný stadion, ale i přes to se chomutovským hráčům nepodařilo dát kýženou branku, která by jim zaručila vyrovnání. Olomouc díky skvělé druhé třetině zvítězila a připsala si druhé tříbodové vítězství v řadě.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): Když soupeř vede postupně 3:0, potom 4:0, hraje se špatně. Neměli jsme dobrý vstup do první třetiny, ale postupně se mužstvo dostávalo tam, kam bychom asi tak chtěli. Kluci začali jezdit a získávali jsme střelecké možnosti. Myslím si, že jsme nedali v rozhodující chvíli důležité góly, to bylo za stavu 0:0 nebo 1:0 pro Olomouc a ty další góly nás trochu zlomily. Výkon se postupně zlepšoval a poslední třetina byla výborná. Věřím, že na ní navážeme a musíme pokračovat dál. Prohráli jsme zápas, věřím, že jsme neztratili baráž. Bylo to důležité utkání, ale nedá se nic dělat. Soupeř opravdu bojoval a hlavní jeho zbraní bylo, že obránci zblokovali spoustu střel.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme rádi, že jsme nakonec po průběhu zápasu výhru udrželi. Chomutov se ve třetí třetině vzepjal k výbornému výkonu. My jsme mu k tomu trochu dopomohli, nehráli jsme, jak jsme měli. Ačkoliv jsme měli šance, dostali jsme potom góly. Kluci to obrovskou bojovností udolali a pro nás to znamená, že máme ještě čtyři zápasy a musíme pokračovat v těchto výkonech.