http://www.onlajny.com/match/index/id/153246?utm_campaign=hcolomouc&utm_source=FB_A_2016_31_KOM

Začátek pondělního utkání se nesl ve znamení modrobílých barev. Domácí se dostali už v páté minutě do dvoubrankového vedení. Nejprve si aktuálně třetí nejlepší střelec WSM ligy Vlastimil Dostálek připsal první extraligovou branku, když po individuální akci Jana Káni dorazil puk za Vošvrdova záda. Na úspěch přerovského snajpra navázal o necelou minutu později další brněnský mladík. Adam Raška trefil kotouč ideálně z prostoru mezi kruhy a poslal domácí do dvoubrankového vedení.

To navýšil po polovině první dvacetiminutovky Jan Hruška, který od modré čáry propálil Vošvrdu a vyhnal olomouckého brankáře z brány. Jehož místo následně zaujal Branislav Konrád. Hosté dostali závěrem prvního dějství možnost zahrát si přesilovou hru, ve které pohotovou dorážkou snížil tříbrankovou ztrátu Dávid Buc.

Start druhé třetiny se nesl opět ve znamení velkých šancí domácích borců. Největší příležitost k navýšení vedení měli domácí Němec a Dostálek, ani jeden však nedokázal překonat výborného Konráda a zákonitě přišel trest. Ještě v téže minutě, tedy dvacáté deváté, se k dorážce na pravém kruhu dostal Jakub Herman a Olomouc byla rázem zpět v utkání.

Pro domácí bylo ještě hůře krátce po polovině utkání. Adam Zeman dostal příliš mnoho prostoru mezi kruhy a překonal Čiliaka přízemní střelou, na což reagoval hlavní kouč brněnských hokejistů oddechovým časem. Mora začala domácí přehrávat, ale brněnský gólman, stejně jako Branislav Konrád, za svá záda již další kotouč nepustili.

To platilo i v závěrečné periodě, ačkoliv blízko ke skórování měl deset minut před koncem Jan Eberle, domácí fantom v masce ale olomouckého forvarda ve vyložené šanci reflexivním zákrokem vychytal. Vyprodaná brněnská hala tak musela počtvrté v této sezóně vyčkat na rozhodnutí v nastaveném čase, potažmo samostatných nájezdech.

Čtyřzápasové čekání na domácí výhru ukončil brněnský snajpr Jan Hrušaka, který s přispěním Branislava Konráda poslal kotouč do olomoucké svatyně. Z moravského derby tak již podruhé ze třech letošních vzájemných utkání odchází modrobílá družina vítězně.

Ohlasy trenérů

Karel Beran (HC Kometa Brno): Pro nás to byl hodně těžký zápas hlavně psychicky, chtěli jsme to zvládnout. Dobře jsme do něj také vstoupili. Škoda, že jsme si nechali dát gól na 1:3, ale stále jsme měli hodně šancí. Po gólu na 3:3 jsme znervózněli, po druhé třetině jsme si něco řekli v kabině a uklidnili se. V prodloužení jsme dali šťastný gól, což nám v této situaci ohromně pomáhá. Chtěli bychom poděkovat hráčům za bojovnost, trpělivost a divákům za to, že nás podpořili.
Zdeněk Venera (HC Olomouc): Kdybych to měl hodnotit postupně, tak Kometě vyšel parádně začátek, dostala se do tříbrankového vedení, ale pak jsme se pokusili zmobilizovat a vyměnili jsme gólmana. Gólman Vošvrda za tříbrankovou ztrátu určitě nemůže, všichni hráči hráli špatně. Dobře jsme to nastartovali prvním gólem a najednou nás byl plný led. Pak jsme měli šance my i Kometa, ale domácí nakonec vydolovali šťastným gólem bod navíc. Byl z toho parádní zápas, dotáhli jsme velkou ztrátu, když to vezmu celkově, s bodem můžeme být spokojení.