http://www.onlajny.com/match/index/id/153280?utm_campaign=hcolomouc&utm_source=WEB_A_2016_36_LIB

Tygři do duelu vstoupili na výbornou. Soupeře na dlouhé minuty doslova uzamkli v obranném pásmu. Do obrovské příležitosti se v páté minutě propracoval Vampola, kterému nabil do vynikající pozice Ševc. Nicméně Konrád se stihl velmi rychle přesunout a fantastickým zákrokem příležitost eliminoval.

O dalších několik okamžiků později se ocitl v dobré palebné pozici i Dominik Lakatoš, ale strážce olomoucké svatyně stejně jako v předchozích vzájemných zápasech čaroval. O jednoznačné převaze šelem svědčila i statistika střelby. K první střele se hosté dostali až v čase 10:43. S Mikúšovým projektilem si však Lašák bez problémů poradil.

Na slovenského útočníka v barvách Mory navázal na začátku druhé půle Laš, ten ostře pálil do horních pater brány z pravé strany, maskovaný muž Liberce ale vyrážečkou dokázal rychle letící kotouč vytěsnit mimo branku. A když ani v závěru periody neproměnil svůj rychlý kontr Valský, oba celky se musely rozcházet do kabin za nerozhodného stavu.

Za čtyřiapadesát vteřin po úvodním vhazování prostředního dějství vypukla hala v jásot. Dernerovu tvrdou dělovku vytěsnil Konrád pouze před sebe, Lakatoš si mohl zakončovat, místo toho si však všiml lépe postaveného Michala Birnera, proti jehož následné dorážce neměl již brankář Kohoutů šanci - 1:0. Jen těsně poté, co hodiny odbyly polovinu střetnutí, Tygři vedli již o dva góly. Jelínek zachytil olomoucké vyhození, nahrál Branku Radivojevičovi, zkušený útočník si najel mezi kruhy a zamířil přesně do pravého horního rohu - 2:0.

Za několik málo okamžiků přišel pro Moru další tvrdý direkt. Dominik Lakatoš vložil do pokusu Mojžíše od modré čáry hokejku a Konrád nestihl na rychlou změnu kotouče zareagovat včas - 3:0. Šelmy i nadále svého soupeře přehrávaly. Během druhé periody dovolily soupeři pouze tři střely.

Během poslední části se obraz hry vyrovnal. Do zajímavé příležitosti se propracoval nováček v liberecké sestavě - Marek Zachar, ale z otočky puk nasměroval pouze do bruslí obránce Valenty. Herní pohoda modro-bílých se projevila i v závěrečné fázi duelu. Napadající Krenželok vybojoval kotouč u pravého mantinel, svoji přihrávku nasměroval přesně na hůl rozjetého Petra Jelínek, který zamířil přesně mimo dosah Konráda a zvýšil náskok domácích na 4:0. Při hře ve čtyřech následně ujel obraně celku z Olomouce Jakub Valský, svoji bekhendovou kličku provedl dokonale, nicméně gólman Mory betonem kotouč na poslední chvíli vytěsnil mimo tři tyče.

V pátečním utkání tedy Olomouc nedokázala navázat na svá předchozí vítězství a podlehla současnému lídru soutěže 4:0. Tygři si díky vítězství naopak upevnili svou pozici v extraligové tabulce.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Bílí tygři Liberec): Narazili jsme na výbornou defenzivu soupeře, se kterou jsme měli v posledních dvou kolech velký problém. Konrád předvedl vynikající výkon, tudíž jsem rád, že jsem přetavili převahu, kterou jsme po celý zápas měli, v několik branek.
Zdeněk Venera (HC Olomouc): Liberec potvrdil výbornou formu z posledních zápasů. Tabulku vede s velkým bodovým náskokem zcela zaslouženě. Po celé utkání byl lepší a přehrával nás. Zvítězil zcela zaslouženě.