Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří prvních pět minut soupeře téměř nepustili do svého pásma, jejich vlastní střely však postrádaly přesnost, takže i Mokrý byl téměř bez práce. Poté se hra začala vyrovnávat a Boniatti nebyl daleko, aby otevřel skóre, když vypíchl puk z pod Kaplanova betonu. Ten však proklouzal podél brankové čáry a zamířil mimo branku.

Tlak Poruby pokračoval, ale také z jejich strany chyběla přesnost střeleckých pokusů a tak se do své největší šance za první třetinu dostali domácí, když do přečíslení 2 na 1 unikl Hladiš s Tichým, ale střelu prvního jmenovaného si Mokrý pohlídal.

V závěru třetiny se hra začala opět vyrovnávat, ale začaly také padat branky. Nejprve z rychlého útoku udeřil Jan Anlauf, o minutu později tečoval střelu od mantinelu Sebastiano Boniatti. Hosté si tak do druhé třetiny přenesli pohodlný dvoubrankový náskok.

Začátek druhé třetiny poznamenalo pětiminutové vyloučení Macieje Fabianczyka za faul loktem, domácí však více než tři minuty hledali cestu přes útočnou modrou čáru. Potom se ke dvěma střelám dostal Vašenka, ale to bylo z olomoucké přesilovky vše.

Poruba se pak snažila hrát spíše opatrně a držet si dvoubrankové vedení, čímž umožnila Olomouci hrát více na puku, ale nevytvářet si šance. Ojedinělé možnosti na snížen se domácím naskytly po nahození Stanislava Harabiše, které se vždy odrazilo od některého z hráčů a změnilo směr, v nastalém zmatku se ale vždy rychleji zorientovali hosté. Domácím nepomohlo ani přečíslení dvou proti jednomu v podání Tichého s Roseckým, odražená střela prvního jmenovaného totiž příliš skákala a jeho spoluhráč ji nedokázal usměrnit do sítě.

Z kraje třetí třetiny Poruba nepouštěla Olomouc na puk a sami zahrozili několika ojedinělými střelami. Když se konečně dostali ke střele Kohouti, většinou skončila za brankou nebo na chráničích hostujících hráčů, první větší šance se dočkali až v 52. minutě, když Pospíšil našel přesnou přihrávkou najíždějícího Dvořáka, jeho střelu z první si ale Mokrý pohlídal.

Poslední velkou šanci se zápasem ještě něco udělat měli Kohouti jen o chvíli později, když byl vyloučen ostravský útočník Alex Kotásek, ani tahle přesilovka se ale domácím příliš nevydařila. Nejblíže kontaktní brance byl Přecechtěl, jehož nahození tečoval jen těsně vedle vlastní branky hostující obránce Gajdoš. Branka už ale nepadla a tak si tři body do tabulky připisují hosté. Na Olomouc tak mají už devítibrankový náskok.