Report ze zápasu OLO vs. HKM (0:3)

(0:1, 0:1, 0:1)

Mountfield HK

Utkání juniorů už od samého začátku provázely ztížené podmínky, těžký vzduch a mlha nad ledem. I s takovými podmínkami se však dokázali dříve srovnat Východočeši, kteří už v šesté minutě po střele Patrika Mašína otevřeli skóre utkání.

Na konci první třetiny mohli hosté přidat další branku, na Ovčařiho ale nevyzrál Pažourek ani dorážející Hašek. A právě Hašek to v osmnácté minutě zkusil ještě jednou, jeho střelu z pravé strany tentokrát ale olomoucký gólman efektně schoval v lapačce.

V polovině utkání se do útoku prohnali Podlaha se Skopalem, poslední přihrávku dvou z nejmladších členů olomoucké juniorky ale překazili vracející se hráči. Chvíli na to pláchl hostujícím hráčům Palička. Nováčkovi juniorky ale v rozhodujícím momentu sjel puk z hole.

V závěru prostřední části se Mountfield radoval z další branky, když se z dorážky trefil David Chalupa. Definitivní tečku za utkáním pak v padesáté páté minutě udělal Kryštof Pažourek, který přidal třetí gól Východočechů.