Už v první minutě utkání se vedení ujali domácí, když v přesilovce mířil přesně z pravé strany David Štefka. O chvíli později využil chyby domácích Pětník, který vyrazil do rychlého protiútoku, trefil však jen připraveného Mokrého. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Hostující hráči ujeli domácím ve vlastním oslabení a Jakub Černohorský prostřelil olomouckého strážce svatyně.

V desáté minutě prosprintoval do útoku Gergel a těsně před brankou hledal najíždějícího Konečného, ten ale netrefil puk tak, jak si představoval. Ve 13. minutě zaúřadovali ve vlastním oslabení i Kohouti, když se Josef Podlaha dostal po pravé straně až před hostujícího brankáře a mířil přesně k pravé tyči. O čtyři minuty později přidal urostlý útočník Hanáků svou druhou branku v utkání a Hanáky poslal do dvoubrankového náskoku.

Hned na začátku druhé třetiny dostal dobrou přihrávku Vašíček, potáhl si kotouč blíž k olomoucké brance a střílel, trefil ale jen připraveného Mokrého. Ve 28. minutě vedli Olomoučtí o další gól, když v přesilovce dokázal vyzrát na hostujícího brankáře Matúš Hlaváč. Téměř přesně v polovině utkání se ke dvěma střelám dostal žďárský kapitán Tlačil, trefil však jen olomouckého strážce svatyně.

O chvíli později se Tlačil dostal do další velké šance, kdy uháněl sám na branku. Hostujícího kapitána ale zastavil háčkem Vosátko, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To ale útočník v černém neproměnil. Osm minut před koncem základní hrací doby se ke slovu dostal další z olomouckých útočníků, který už sbíral zkušenosti i s dospělým hokejem, a to Michal Matiaško.

V nadstavbové části mohl zhruba v polovině rozhodnout Matiaško, přihrávka Vosátka mu ale příliš nesedla. Protože v prodloužení gól nepadl, musely následovat samostatné nájezdy, ve kterých se trefil Joshua James Mácha i David Kalač. Rozhodujícím gólem byl nakonec právě ten z hole Joshui Jamese Máchy.