Jen tři zápasy před skončením nadstavby dostali dorostenci Olomouce příležitost poprat se o jistotu setrvání v extralize s Warriors Brno, kteří naopak potřebovali získat všechny čtyři body, pokud si chtěli udržet alespoň teoretické šance, že se vyhnou poslednímu místu.

Vstup do zápasu Warriors vyšel, už ve druhé minutě ujeli do přečíslení dvou proti jednomu Havelka se Zdeňkem Ambrožem, kterého sice Špunar vychytal, ale od vracejícího se obránce Olomouce se puk odrazil zpět do jeho sítě. Olomouc si nicméně o pět minut později připravila odpověď a Petr Ševčík tečí Lambertovy střely vyrovnal.

V dalších minutách měla o něco více ze hry Olomouc, nicméně Brno dostávalo příležitosti v přesilových hrách. Větši šance ale nabídl až závěr první třetiny, kdy Warriors hned několikrát nebezpečně zahrozili před Špunarovou brankou. Gólu se však nedočkali.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Kohoutům, které poslal už po 58 vteřinách střelou z bezprostřední blízkosti do vedení Adam Masare. V dalších minutách měli Hanáci ještě několik příležitostí navýšit své skóre, ale ujal se až střelecký pokus Stanislava Rudy, kterého našel přesnou přihrávkou od zadního mantinelu Fasner. Na straně Warriors stojí za zmínku šance Milotinského, který dostal nabídku přímo před olomouckou branku, kterou ale minul.

Třetí třetinu začali domácí trochu lehkomyslně a Brno si začalo tvořit šanci za šancí. Na začátku 49. minuty pak Špunarovi propadl puk za záda, a i když se ho snažil s pomocí svých obránců udržet před brankovou čárou, Warriors ukázali svůj důraz a Kryštof Hanák puk dotlačil až do branky. Kohouti proto začali hrát opatrněji a těsný náskok už uhájili až do závěrečné sirény. Mohli se tak radovat ze tří bodů i z jistoty setrvání v extralize pro další rok. Jejich vítězství navíc stvrdil v prodloužení Adam Havel, který Olomouci zajistil i čtvrtý bod.