Report ze zápasu OLO vs. SPA (4:2)

4:2

(1:1, 3:0, 0:1)

HC Sparta Praha

Olomoučtí junioři povzbuzení páteční výhrou nad Slavií se do zápasu vrhli po hlavě. Už ve 4. minutě se v přesilovce prosadil Joshua James Mácha. Vedení však však domácí do konce třetiny neudrželi. V čase 15:24 vyrovnal Tomáš Kulhánek, takže do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu. Pořádné gólové představení přišlo až ve druhé třetině, ze které si Tomáš Krupa udělal svou malou exhibici. Během necelých 17 minut se olomouckému útočníkovi podařilo zkompletovat hattrick a Olomouc vedla 4:1.

Na začátku třetí třetiny se Sparťané rozhodli pro změnu v brankovišti a do akce byl povolán Krbeček. Ve třetím dějství to na ledě také začalo pořádně jiskřit. 2+2 minuty za hrubost dostali současně Vosátko s Klimem a o chvíli později se stejným trestem provinil také Ministr s Gluzmanem. Ze strany Olomouce už v poslední dvacetiminutovce gól nepadl, Sparta dokázala pouze zkorigovat stav utkání na konečných 4:2 zásluhou Václava Rubeše.