Report ze zápasu OLO vs. CEB (6:2)

6:2

(0:0, 2:2, 4:0)

Banes Motor České Budějovice

První třetina utkání přinesla dvě šance Motoru. Nejprve byl blízko dorážce do olomoucké brány Silný, ale kotouč jen prosvištěl kolem budějovického útočníka. O pár minut později nastřelil Jakub Čížek tyč. Skóre se tak měnilo až ve druhé třetině, kdy se hosté dostali během necelé minuty do dvoubrankového vedení. Skóre zápasu otevřel Aleš Řezáč a záhy ho napodobil Vojtěch Krcho. Olomouc však dokázala brzy odpovědět. V čase 27:10 snížil Jan Kučera a ve 32. minutě se v nepřehledné situaci před budějovickou bránou nejlépe zorientoval obránce David Vosátko, který tak vstřelil už svůj sedmý gól v letošní sezóně.

Zatímco v první třetině měli navrch hosté a ve druhém dějství se síly na ledě vyrovnaly, třetí třetina byla plně pod taktovkou domácích dirigentů. Olomouc šla poprvé v zápase do vedení ve 44. minutě díky přesilovkové trefě Matěje Kořenka. Po střele Tomáše Krupy do horního růžku Lidákovy brány to bylo už 4:2, ale to ze strany Olomouce to rozhodně nebylo všechno. V závěru utkání totiž Hanáci přidali další dva góly - první byl opět v přesilové hře a postaral se o něj Daniel Ministr a minutu před koncem pečetil na konečných 6:2 Ondřej Tichý.