Utkání osmých tříd začalo poměrně vyrovnaně. Obě mužstva se střídala ve snaze střelecky ohrozit soupeře. To trvalo až do osmé minuty, kdy Kohouti více převzali hru pod svoji kontrolu a začali se před brankou hostů více ukazovat a prosazovat. V 9. minutě po pěkné akci dal první gól domácí Viktor Šulgan. Hosté se ani nestačili vzpamatovat a za osm vteřin dostali druhý gól z hole Jakuba Nemeráda. Během 11. a 13. minuty navíc dostalo mužstvo z Orlové další góly, o něž se postarali Martin Dostál a Petr Polcr. Poté měli Hanáci ještě šance při pětiminutové přesilovce, ale početní výhodu se jim nepodařilo zúročit. Výsledek první třetiny 4:0 byl však pro vývoj celého utkání důležitý.

Na začátku druhé třetiny měli hosté výhodu přesilovky pěti proti čtyřem. Ve 22. minutě toho využili a domácím dal branku Matěj Vaštyl po samostatné akci. Olomouc odpověděla o pět minut později a na 5:1 po samostatném průniku zvýšil Viktor Šulgan. Po zbytek třetiny byla hra poměrně vyrovnaná a mnoho zajímavého se nedělo.

Ve třetí třetině měli opět domácí herní převahu a střelecky byli při chuti. 47. minuta byla pro Hanáky opět střelecky úspěšná. Učebnicová přihrávka Davida Pastrnka ideálně našla před brankou Viktora Šulgana a gólman hostů neměl šanci na puk reagovat. O dvě minuty později ještě hosté snížili gólem Jakuba Smieška na 6:2. Olomouc potom hrála přesilovku a tu dokázala v 50. minutě využít. Střelcem gólu byl Adam Fehér. Hráči Olomouce soupeře přehrávali a během dalších pěti minut mu dali další 3 branky, všechny byly opět po hezkých akcích a přesných přihrávkách. Jejich autory byli dvakrát Viktor Šulgan, Matěj Pekař. V 56. minutě potrestal třetím gólem chybu domácích Vojtěch Vild, to však bylo ze strany Orlové definitivně vše. Kohouti byli ale stále při chuti a v posledních dvou minutách ještě zvýšili své vítězství na konečných 12:3. O tyto dva góly se zasloužili David Pastrnek a Zbyněk Kasal.

Domácí osmáci s Orlovou sehráli pěkný zápas a zaslouženě vyhráli 12:3. Kohouti soupeře přehrávali hlavně v první a třetí třetině, kdy se jim dařilo kombinačně i střelecky. Domácí tým měl třikrát více střel na branku než hosté a tak brankář Matěj Doseděl neměl mnoho práce. Z olomouckých hráčů se nejvíce dařilo Viktoru Šulganovi (4+1), Davidu Pastrnkovi (2+1), Matěji Pekařovi (1+3), Adamu Fehérovi (1+2), Nikolasi Pippalovi (0+3), ale i ostatní hráči mají zásluhu na vysokém vítězství. Skoro všichni domácí hráči se zapsali buď jako střelci nebo jako asistenti gólů. Z mužstva hostů si zaslouží vyzdvihnout Jakub Smieško, autor gólu a asistence.