Úvod zápasu patřil zcela jasně domácím hokejistům. Do první gólové šance se hned v 1. minutě dostal Jakub Orsava, ale Jan Lukáš se ke své vzdálenější tyči dokázal přesunout včas. Také následující minuty zápasu patřily domácímu celku, který se dostal do vícera šancí, nicméně skórovat se královehradeckým nepovedlo. O první vzrušení se před Štěpánem Lukešem ve 4. minutě postaral Lukáš Kucsera, který byl při samostatném úniku faulován, a tak si olomoucký útočník mohl nájezd zopakovat. Štěpán Lukeš však jeho kličku vystihl, a tak se skóre zápasu neměnilo ani tentokrát.

Jako první si přesilovou hru vyzkoušeli Hanáci, kteří hned několikrát soupeřova brankáře prověřili, nicméně domácí přečkali dvě minuty v oslabení bez úhony. Bezprostředně po vypršení trestu Radovana Pavlíka fauloval Richard Nedomlel, ale druhá přesilová hra Olomouce trvala pouze dvě vteřiny, jelikož ihned po buly fauloval také hostující Lukáš Nahodil. Při hře 4 proti 4 se do největší šance dostal Filip Pavlík, ale Jan Lukáš jeho tvrdou střelu zastavil. Už při hře 5 na 5 si do dobré střelecké pozice sjel Petr Zámorský, ale Jan Lukáš za svá záda nepropustil ani střelu tohoto obránce. V závěru první periody si vyzkoušeli přesilovou hru také domácí hokejisté, nicméně největší šanci měl v této sekci hry hostující Jan Bambula, který se šikovně dostal ke střele, avšak skóre se mu otevřít nepovedlo. Další vzrušující momenty už první třetina nenabídla, a tak šli hráči do kabin za nerozhodného skóre.

Do druhé třetiny vstoupili Hanáci jako pokropení živou vodou. Ihned první střídání se odehrálo v obranné třetině domácího celku, který se po faulu Petra Zámorského dostal do čtyř. Přesilová hra přinesla tři gólové šance, z nichž tu největší měl Vojtěch Tomeček, jehož střelecký pokus však dokázal Štěpán Lukeš vyrazit. Domácím poté hrál do karet dvouminutový trest pro olomouckou hráčskou lavici. Na začátku šestadvacáté minuty vypálil tvrdě od modré čáry obránce Filip Pavlík, jehož střelecký pokus Janu Lukášovi propadl až za brankovou čáru.

Hanáci však po obdržené brance pokračovali v dobré aktivitě ze začátku druhé dvacetiminutovky, na což královehradecká střídačka zareagovala oddechovým časem. Zhruba v polovině zápasu bylo po střele Lukáše Cingela a dorážce Jakuba Orsavy pořádně horko Janu Lukášovi na opačné straně, ale ani jeden z královehradeckých útočníků vedení domácích nenavýšil. Velká nepříjemnost přišla ve čtyřiatřicáté minutě, kdy se na trestné lavici sešli dva olomoučtí útočníci, ale domácí celek svou dvojnásobnou početní výhodu nevyužil. V samotném závěru druhé periody dostali také Hanáci možnost si zahrát přesilovku 5 na 3, ale ani hosté tuto možnost nevyužili ke vstřelení branky.

Třetí třetina započala ještě pokračující přesilovkou olomouckých hokejistů, nicméně první gólovou šancí třetí dvacetiminutovky měl Radek Smoleňák, který svůj samostatný únik neproměnil, ale následně se mu povedlo ke skórování vybídnout dobře najetého Vladimíra Růžičku, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Ve 44. minutě mohl vedení domácích navýšit Kelly Klíma, který zakončoval dvakrát v krátkém časovém sledu, ale Jan Lukáš ještě olomoucké hokejisty udržel v zápase dvěma velmi dobrými zákroky. Tlak královehradeckých však eskaloval a po závaru ve 48. se dokázal z mezikruží prosadit také nikým neobsazený Petr Koukal.

Jednou z posledních šancí hostů byla přesilová hra, která započala ve 48. minutě, ale ta nebyla ze strany olomouckých hokejistů sehrána ideálně. Hanáci začali s přibývajícím časem čím dál více otevírat zadní vrátka, z čehož pramenily šance domácích, které ztroskotávaly na dnes dobře chytajícím Janu Lukášovi. Gólovou tečku za celým zápasem udělal Filip Pavlík, který v 56. minutě přidal svou druhou branku v zápase, kterou zpečetil výhru Hradce Králové.

Ohlasy trenérů


Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dvě třetiny se nám dařilo Hradec nepustit do náskoku a myslím si, že během těch dvou třetin jsme hráli v obraně dobře, ale rozhodl soupeřův druhý gól, po kterém už náš výkon nebyl tak dobrý. Naše nevyužitá dlouhá přesilovka 5 na 3 je také jedním z důvodů, proč jsme dneska nebodovali. V úterý hrajeme s Plzní, takže to musíme napravit."