Report ze zápasu MBL vs. OLO (4:2)

BK Mladá Boleslav

4:2

(3:0, 1:1, 0:1)

Mladá Boleslav vstoupila do utkání skvěle - ve 3. minutě se do úniku dostal Adam Zbořil s

Valentinem Claireauxem, druhý jmenovaný pak svou střelou do poloodkryté klece poslal svůj tým do vedení. O necelých 10 minut později se prosadil Ondřej Najman střelou po ledě. To však ze strany domácího celku nebylo všechno, v závěru prvního dějství přidal třetí gól obránce David Moravec, jenž se prosadil dělovkou od modré čáry. Další obrovskou šanci měl na své hokejce Jääskeläinen, tentokrát však skóre zůstalo beze změny.

Vstup druhé dvacetiminutovky vyšel Hanákům o poznání lépe, v čase 21:49 zaznamenal svůj 10. gól v letošním ročníku lídr produktivity týmu Jan Káňa. Mladoboleslavští však po pár minutách opět odskočili na rozdíl tří branek. Martin Pláněk vyslal na bránu hostů těžkotonážní střelu, jež zapadla pod břevno Lukášovy brány. Po tomto gólu došlo v brankovišti Hanáků ke střídání stráží a mezi tři tyče se postavil Branislav Konrád. V závěru druhého dějství se do úniku v oslabení dostal Lukáš Kucsera, svoji akci však gólem zakončit nedokázal. Hned poté Olomouc čekaly perné chvilky, protože se téměř půl minuty musela bránit přesilovce 5 na 3. To se jí nakonec povedlo a tak se do šaten odcházelo za stavu 4:1.

Třetí třetina pak na straně Mladé Boleslavi nabídla tyč, kterou nastřelil Oscar Flynn, na druhé straně se necelých 7 minut před koncem ocitl v dobré šanci Kucsera, ani tentokrát ale olomouckému hráči nepřálo štěstí. Lukáš Kucsera se ale gólu v zápase přece jen dostal, v čase 59:50 snížil na konečných 4:2.

Jan Tomajko (HC Olomouc): První třetinu jsme prospali, mohli jsme dostat daleko více gólů. Rozhodlo to o celém zápase. Od druhé třetiny to bylo lepší. I třetí třetina, v té jsme měli hodně střel. Škoda té první třetiny, začátek zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení. Další zápas takhle nemůžeme začít.