Report ze zápasu OLO vs. KLA (4:3)

4:3

(2:0, 2:2, 0:1)

Rytíři Kladno

Příznivci v olomoucké plecharéně se mohli radovat už ve 4. minutě. Krejčí našel přihrávkou najíždějícího si Vojtěcha Tomečka, který se protlačil přes Wooda a dopravil puk za Bowova záda. Kohout s 962 starty v NHL neměl ve vytváření příležitostí dost, a už o minutu později nebezpečně nabíjel znovu. Tentokrát se autorem gólu mohl stát Klimek, který ujel Plekancovi. Bow se ale tentokrát nachytat nenechal. V 10. minutě se před kladenskou svatyní vytvořila skrumáž, ve které se ale Bow dokázal zorientovat a kotouč zalehl. V jeho bezprostřední blízkosti se přitom nacházeli rovnou čtyři olomoučtí hokejisté. V 19. minutě se červenobílí dostali do vedení 2:0. Káňa vybídl nahrávkou během početní výhody kapitána Jiřího Ondruška, který pálil od modré čáry. Bow dal betony k sobě, ale pozdě.

Ve 22. minutě se Kladenští dočkali snížení. Wood nahodil touš od modré čáry, přičemž jeho střelu těsně před brankou tečoval Matěj Beran, který uklidil projektil do sítě domácích a zredukoval skóre na 2:1. Skvělé gesto fair-play předvedl ve 24. minutě Burian. Původně mělo jít Kladno do čtyř, čímž by skončila jejich přesilovka. Burian ale zajel za sudím, a trest odvolal. Dobrý skutek byl odměněn o několik momentů později. Dujsík vyslal od modré tvrdou dělovku, kterou skvělou tečí za letu uklidil do kasy Michal Kunc. Stav tak byl 3:1. Ve 34. minutě se naopak prosadilo Kladno, a to rovnou ve vlastním oslabení. Po nepřesné přihrávce zachytil puk Plekanec, který kotoučem pobídl Ladislava Zikmunda. Středočeský útočník pak z levého kruhu trefil prostor u bližší tyčky a snížil na 3:2. Dvoubrankové vedení ale ve 36. minutě vrátil domácím David Krejčí, který se trefil z pravého kruhu.

Ve 45.minutě Kladno zase snížilo na rozdíl jediné branky. Wood střílel od modré čáry, a jeho střelu tečoval Matěj Beran, čímž snížil na 4:3. Ve 48. minutě se do slibné šance dostal Navrátil. Jeho pokus ovšem zastavil jeden z kladenských hráčů. Ve 49. minutě byli kladenští hokejisté od vyrovnání doslova několik centimetrů. Kubík si sjel do útočného pásma po levém křídle. Následně vypálil, ale puk jen označkoval tyčku. O 20 vteřin později se situace obrátila, a skórovat mohla Mora. Kucsera se prokličkoval skrz soupeře až před Bowa, ale svým bekhendem akci do gólového konce nedotáhl. V 53. minutě to od modré zkusil nahozením Baránek, ale Lukáš pohyb kotouče bezproblémově vystihl navzdory protihráčům, kteří se snažili clonit. V závěru zkusili hosté hru v šesti, nicméně strážce olomoucké svatyně už za svá záda puk nepustil. Hanáci tak uhájili těsné vedení a připsali si další tři body do tabulky.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): ,,Určitá spokojenost v prvních dvou třetinách, kdy jsme si vytvářeli spoustu, nejen střeleckých, ale i brankových situací. Měli jsme tam přečíslení, které bychom měli proměňovat. Po dvou třetinách mohl být výsledek lehce jiný, ale špatně jsme vstoupili do té druhé třetiny, kdy jsme do dvou minut inkasovali, to bylo špatně. Dobré bylo to, že jsme přidali čtvrtý gól. Samozřejmě po třetím obdrženém gólu se nám trochu svázaly ruce, nicméně závěr jsme odehráli poměrně dobře, i když hosté tam měli pár střeleckých příležitostí. Já jsem rád, že jsme to uhráli. Jsme rádi za každý bod."