Report ze zápasu OLO vs. KOM (1:4)

(0:2, 0:1, 1:1)

HC Kometa Brno

Do utkání šlo Brno jako jasný favorit, neboť obě předchozí utkání vyhrálo poměrně významným rozdílem, přesto bylo od začátku utkání vidět vcelku vyrovnaná mužstva. Oba týmy si v úvodních minutách vyměnily několik opatrných střel a nahození, s nimiž neměl ani jeden z brankářů mnoho práce. První větší šanci si připsal až na začátku sedmé minuty Krejčí, který se dostal k odraženému puku po střele Kowalczyka, ale jeho pokus skončil jen na hrudi brankáře Schejbala.

Po osmi odehraných minutách se přece jen začaly projevovat rozdíly mezi oběma mužstvy a množily se nepřesnosti domácích, kterých mohli v deváté minutě využít hosté k otevření skóre, ale Matulovi se střela svezla a pomalu klouzající puk si Schejbal pohlídal. O minutu později zkoušel Minárik tečovat střílenou přihrávku, ale našel jen beton domácího brankáře. Na druhé straně olomouci nevyšlo přečíslení tři na dva, Dajčar trefil jen připraveného Holíka.

V patnácté minutě hra nabrala na vysokých obrátkách. Nejprve byl vyloučen na deset minut kapitán hostů, Kučera, poté přišla i první přesilová hra pro Olomouc, když fauloval Krejčí. Při ní se domácí hned dvakrát ocitli před poloprázdnou brankou, ale brněnský brankář Holík svůj tým podržel neuvěřitelnými zákroky a tak mohl při vlastním oslabení udeřit Vojtěch Střondala, když se dostal k volnému puku po střele Svobody. Jen o minutu později se hosté radovali podruhé, neboť Matěj Svoboda našel puk za zády Schejbala a dorazil ho do odkryté klece.

Druhou třetinu začínalo Brno oslabené o vyloučeného Jurnečku, ale nebylo to nijak znát, naopak se k nebezpečné střele dostal Svoboda. První olomouckou šanci druhé třetiny si mohl připsat Aulehla, ale do střely mu včas padl jeden z brněnských obránců, o chvíli později už ale Paťavovu teč musel vyrazit Holík.

Ve dvacáté osmé minutě zůstal před olomouckou brankou volný Frydrych, kterého našel přesnou přihrávkou Süss, ale Schejbal jeho pokus vyrazil betonem. O dvě minuty později si pak také Brno mohlo vyzkoušet přesilovou hru a tu také potrestalo. K odraženému puku po střele Jeřábka se dostal Matěj Svoboda, který střelou k pravé tyči navýšil vedení svého týmu na tři branky.

Olomouci se nabídlo hned několik samostatných úniků na Holíka, ale ani jeden nedokázala proměnit v branku, nejblíže tomu byl v pětatřicáté minutě Skopal, jehož střelu musel brněnský brankář vytěsnit ramenem. V závěru prostřední části začalo přibývat faulů na obou stranách, ani jeden z týmů však soupeřovu nedisciplinovanost nedokázal potrestat, a to navzdory tomu že domácí hráli minutovou přesilovku pět na tři.

Do poslední dvacetiminutovky Olomouc vstoupila aktivně a brzy si jednu velkou šanci připsal domácí kapitán Pěcha, když našel puk vedle ležícího brankáře Holíka, ale hodil si jej příliš daleko a nedokázal ho tak zasunout do odkryté branky. O chvíli později byl odeslán na trestnou lavici, ale v početní nevýhodě procpal puk mezi Holíkovými betony Jiří Krátký.

O kontaktní branku se mohl postarat opět Martin Pěcha, který zůstal sám před brankářem Brna, jeho kličku do bekhendu si ale Holík pohlídal a o chvíli později hosté přidali pojistku v podobě čtvrté branky. Po vyhraném buly zavezl puk do brankoviště Frydrych a Jan Süss ho poté dorazil za bezmocného Schejbala. Zbytek zápasu už se spíše dohrával. Brno si pohlídalo svůj náskok a odváží si tak z olomouckého ledu všechny tři body.