Report ze zápasu CEB vs. OLO (2:4)

Banes Motor České Budějovice

2:4

(2:1, 0:1, 0:2)

Kohouti začali skvěle. Už ve třetí minutě využil dvojnásobnou přesilovku po přihrávce Jana Káni Jan Knotek. Poté ale převzali iniciativu domácí. Nejdříve v předbrankovém prostoru zakončoval Adam Raška, avšak Jan Lukáš byl ve správný čas na správném místě. Následně za olomouckým gólmanem zazvonila tyč po ráně Lukáše Bednáře.

Šest minut před koncem úvodní dvacetiminutovky šel na trestnou lavici Lukáš Nahodil. Tuto početní převahu dokázali domácí využít poté, co David Gilbert střelou z ostrého úhlu vyrovnal. To ovšem nebylo ze strany Jihočechů vše. Pouhých třicet vteřin po vyrovnávající trefě unikl obráncům Václav Karabáček, jenž tvrdou střelou poslal Motor do vedení. Stav 2:1 vydržel až do závěrečné sirény úvodní dvacetiminutovky, a to i přes velkou šanci českobudějovického Romana Přikryla, kterému k přesnému zakončení chybělo větší štěstí.

Druhá část se zpočátku nesla v duchu té první. Domácí byli aktivnější, což vyústilo v příležitost Alberta Michnáče, jenž si položil Jana Lukáše, avšak kotouč za něj zasunout nedokázal. A tak přišel trest. Jan Káňa svojí druhou asistencí v zápase vybídl Lukáše Kucseru, který přesnou ranou z bezprostřední blízkosti srovnal. Jihočeši si ale mohli vzít svůj náskok zpět poté, co Zdeněk Doležal zakončoval akci dvou proti jednomu. Hanáky proti jeho střele opět zachránila tyč.

Taktéž Olomoučtí se mohli dostat opětovně do vedení. Nejblíže k tomu měli v polovině 32. minuty, kdy se stejně jako jejich soupeř dostali do přečíslení. Domácí brankář Jiří Patera se ale výborně přesunul. Na kostce v Budvar aréně tak před třetí periodou svítilo skóre 2:2.

Zkraje závěrečné třetiny hráli kohouti další přesilovou hru, kterou využil z prostoru pravého kruhu střelou z první Jan Káňa. Hanáci tak opět převrátili misky vah na svoji stranu. Jihočeši se ovšem nevzdávali, a dokonce dostali Olomouc pod tlak. Hostující brankář ovšem své mužstvo podržel.

Na konci utkání šli domácí do rizika, když odvolali brankáře Jiřího Pateru. Místo kýženého vyrovnání ovšem přišel gól Petra Koloucha, jenž pojistil tříbodové vítězství kohoutů. Olomouc se díky tomuto úspěchu vyšvihla na desáté místo tabulky, Motor naopak zůstává nadále poslední.

Václav Prospal (Madeta Motor České Budějovice): "To, co jsme dneska předvedli, má hodně daleko k extraligovému výkonu. Měli jsme strašný začátek utkání. Jsme po právu nejvylučovanější tým soutěže. Přijede soupeř, který se poslední dobou trápí a my mu hned nabídneme přesilovku pět na tři. Z naší strany to nemělo s extraligovým hokejem vůbec nic do činění."