Report ze zápasu OLO vs. LIT (1:0)

1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

HC Verva Litvínov

Ve 3. minutě si poprvé na puk sáhl Sedláček. Pospíšil na olomouckého gólmana vystřelil z prostoru u pravého kruhu, ale Sedláček si s tímto pokusem poradil. Litvínovský útočník následně po dohrání Švrčkem narazil do brankové konstrukce. O minutu později byl v šanci Bambula, ale jeho střela ze slotu skončila pouze v Godlově výstroji. V 8. minutě si Latta obehrál v útočném pásmu jednoho z domácích hráčů a probojoval se až před domácího brankáře. Sedláčkovy reflexy ale nezklamaly. Ustál i následný střet s Lattou. V 16. minutě se puk dostal k Černému, který stál na vrcholu pravého kruhu. Hanácký bek na nic nečekal a okamžitě vypálil. Godla ale včas zareagoval. V 18. minutě si do nadějné pozice najížděl Olesz, když v tom ho hokejkou zasáhl do obličeje Zdráhal. Následovala tak přesilovka v závěru třetiny. Několik vteřin po uplynutí početní výhody Klimek prokličkoval mezi hráči soupeře a ze slotu vyslal svižnou střelu. Slovenský strážce klece ale zakročil.

Ve 25. minutě se z levého kruhu prosadil Lukeš, jenž vyslal střelecké nahození. Moc nechybělo a málem z toho byl první gól zápasu. Nic takového se ale naštěstí nestalo. Ve 27. minutě se na zteč vydal kapitán Ondrušek. Domácí obránce se po levém křídle dostal až před Godlu, ale kvůli malému prostoru už zamýšlený bekhendový blafák nevyšel. V polovině duelu se ke střele přihlásil Havelka. Sedláčkovu pozornost se rozhodl prověřit z úhlu, ale olomoucký brankář gólu sebejistě zabránil. Ve 35. minutě obdržel Krejčí nahrávku do mezikruží, a z první vyslal dělovku na litvínovskou klec. Střela nakonec skončila na Godlově levém betonu. Ve 36. minutě přihrával Svoboda na Jíchu, který si najel před brankoviště. Sedláček si ale vyjel, čímž Jíchovi zmenšil střelecký úhel a zneškodnil gólovou šanci. Úvodní branku měl ve 38. minutě na hokejce Káňa, který se dostal k puku po Krejčího vyhraném vhazování, ale nakonec jen těsně minul.

Olomoučtí mohli jít do vedení už po pětatřiceti vteřinách od začátku třetí třetiny. Káňa se dostal do samostatného úniku. V prostoru mezikruží vyslal hbitou střelu, ale Godla změnu stavu nedovolil. Ve 43. minutě měl Zeman dostatek prostoru v pravém kruhu, ale Sedláček kus černé gumy vyrazil na plexisklo. Hanácký maskovaný muž se činil i v dalších momentech. Ve 45. minutě si poradil s Gerhátovým pokusem v předbrankovém prostoru, a poté ještě zneškodnil Demelovu dorážku. V 50. minutě se ozvala opět Olomouc. Knotek si to kolem Demela namířil do útočného pásma, a přihrávkou vyzval Navrátila k otevření skóre. Vyslaný puk se od Godly odrazil do brankoviště, ale Klimek už ho nestačil dorazit do odkryté klece. V 53. minutě ale Hanáci slavili. Navrátil střílel z pravého kruhu, Godla projektil vyrazil do strany. Tam už ale byl Rostislav Olesz, který kotouč sklepl ze vzduchu do branky a poslal Olomouc do vedení 1:0. Stav se už do konce duelu nezměnil a kohouti tak slavili druhou výhru s čistým kontem v řadě.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Těch prvních 10 minut jsme nepodávali dobrý výkon. Potom se to vyrovnalo, a musím říct, že Litvínov hrál výborně. Bylo to hrozně těžké utkání. Rozhodla to taková šťastná branka. Potom si za našeho vedení vytvořil Litvínov dvě, tři šance, které neproměnil. Kuba Sedláček to tam výborně vychytal, takže musím říct, že jsme byli opravdu šťastnější. Ten zápas byl opravdu hodně vyrovnaný."