Report ze zápasu OLO vs. SUM (3:5)

3:5

(1:1, 1:2, 1:2)

Draci Šumperk

Zhruba první tři minuty byli Kohouti pod šumperským tlakem, ale potom se hra vyrovnala. Ve 14. minutě však domácí po dorážce poprvé inkasovali. O pět minut později však Hanáci díky gólu Dominika Jeřábka srovnali. Těsně před koncem první třetiny byl vyloučen jeden z domácích, ale soupeř přesilovku nevyužil. Hosté ve druhé třetině odskočili na rozdíl dvou branek. Čtyři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky přidali domácí další gól zásluhou Viktora Šulgana. Hra byla v tu dobu hodně vyrovnaná. Každý tým se střídavě dostával k příležitosti skórovat. O pár minut později Hanáky zachránila tyčka olomoucké branky, ve 47. minutě se však hosté prosadili hned dvakrát. O minutu později ale slavili přesný zásah Kohouti, když se prosadil Nickolas Miškovský. V čase 56:56 měli domácí obrovskou šanci, ale neproměnili ji, šumperský brankář střelu chytil. Po jeho zákroku a přerušení hry si domácí mužstvo vzalo oddechový čas. V 58. minutě viděli fanoušci mladých hokejistů skvělou kombinaci Šumperka a jeho finální střelu, ale jejich vyloženou šanci olomoucký brankář chytil.

Olomouc minutu před koncem utkání odvolala brankáře. Snaha o vyrovnání utkání při power-play skončila nezdarem, protože 20 vteřin před koncem utkání dal Šumperk pátý gól do prázdné branky a bylo rozhodnuto.