Report ze zápasu LIT vs. OLO (4:3)

HC Verva Litvínov

4:3sn

(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Přestože oba týmy jsou nejméně produktivní v lize, první branka zápasu padla už po necelých 20 vteřinách hry! Domácí Richard Jarůšek z bezprostřední blízkosti prostřelil Konráda a poslal Litvínov do vedení. Hned vzápětí měla Olomouc šanci srovnat v přesilovce, ta však netrvala dlouho, faulem se provinil také Jan Káňa a poměr sil na ledě se vyrovnal. Na začátku 5. minuty poslal nebezpečný pozdrav brankáři Godlovi Olesz, slovenský fantom však zakročil včas. První dvacetiminutovka jinak moc zajímavých šancí nepřinesla. Oba celky měly k dispozici ještě po jedné přesilové hře, v obou případech ovšem bez využití.

Na začátku druhé třetiny usedl na trestnou lavici Silvester Kusko. Hanáci oslabení sehráli velmi dobře, ba dokonce se na jeho konci dostali do protiútoku, který dokázali přetavit ve vyrovnávací gól. Do přečíslení se dostali Rostislav Olesz s Petrem Kolouchem. Druhý jmenovaný se rozhodl vzít odpovědnost na svá bedra a z hrany levého kruhu dal svůj první gól v letošní sezóně. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Jarůšek, tentokrát však na Konráda nevyzrál.

V polovině zápasu se bekhendovým blafákem blýskl Jan Bambula, v rozhodující chvíli ale havířovský odchovanec netrefil odkrytou klec. Rozhodčí nicméně viděli, že byl faulován brankářem Godlou, a tak nařídili trestné střílení. K jeho provedení se postavil Lukáš Nahodil, který zkusil najít skulinku mezi Godlovými betony - bez úspěchu. O chvíli později se ale Kohouti přece jen radovali. Svůj druhý gól v zápase si po bekhendové střele připsal Petr Kolouch.

Domácí Litvínov se z obdržené branky dokázal rychle vzpamatovat a ve 32. minutě srovnal tečí Havelkovy dělovky od modré Pawel Zygmunt. V samotném závěru druhého dějství pak byl stejný hráč v další gólové šanci a už už zvedal ruce nad hlavu, Branislav Konrád ale vytasil zákrok z kategorie "neuvěřitelné" a do šaten se tak díky němu odcházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku třetí třetiny se hra vyznačovala nepřesnostmi na obou stranách. Oba celky si sice nějaké šance vypracovat dokázaly, žádná z nich však nebyla nebezpečná. Ve 46. minutě se po chybě Vyrůbalíka dostal ke kotouči Zygmunt, ale nedokázal trefil olomouckou bránu. V čase 49:38 usedl na trestnou lavici Vilém Burian a domácí Verva dostala k dispozici přesilovou hru. Tu dokázal zužitkovat už po 11 vteřinách Uvis Janis Balinskis. Gólová přestřelka v Litvínově věak nekončila. Hned vzápětí totiž z dorážky srovnal Jan Bambula.

Do konce základní hrací doby vydržel stav 3:3, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měl na své hokejce rozhodující gól Jarůšek, jenže kotouč zastavila tyč Konrádovy brány. Jen chvíli předtím nebezpečně střílel také Ščotka. V nastavené době nicméně branka nepadla, rozhodnout se tak muselo v samostatných nájezdech. V nich se domácí ujali vedení hned v první sérii, kdy se trefil Gerhát. Za Hanáky ale ve čtvrté sérii vyrovnal Knotek. Poté Olomouc reklamovala nájezd Jakuba Valského, videorozhodčí ovšem gól neuznal. Zápas pak rozhodl v 7. sérii Martin Hanzl.