Report ze zápasu OLO vs. KLA (12:1)

12:1

(3:0, 4:1, 5:0)

Rytíři Kladno

První branka utkání padla zkraje 11. minuty, kdy se po velmi rychlé akci prosadil Tobiáš Sekanina. Z podobné akce zvyšoval o šest minut později Kamil Drábek a těsně před pauzou se díky pohotové dorážce po závaru na brankovišti radoval Lukáš Bošek. Kladenští byli po první třetině zaskočeni, poněvadž Olomouc byla ve všech herních prvcích lepším mužstvem.

Pětašedesát sekund po návratu z kabin vybídl Bošek před brankou stojícího Dominika Drábka, který Jordanovi nedal šanci. Kladno vzápětí snížilo, když ránu Alexandra Přibyla nejprve Čerbák vyrazil, ale kladenský útočník následně do sítě umístil kotouč po přihrávce Blažka. Moru však snížení nezaskočilo, naopak svěřenci Mojmíra Trličíka pokračovali v aktivitě. Ve 33. minutě uspěl Vojtěch Neoral, krátce poté i Lukáš Bošek a poslední branku druhé periody vsítil David Pastrnek. To už mezi třemi tyčemi v kladenské kleci došlo k prostřídání brankářů, Jordana nahradil Šefčík.

Také na začátku poslední periody se Olomouc radovala, avšak branka kvůli kopnutí neplatila. Následně se dvakrát po sobě trefil David Pastrnek, který tak zkompletoval hattrick, zvlášť jeho branka na 9:1 byla opravdu oku lahodící, neboť Pastrnek se prezentoval výbornou bekhendovou střelou. Kanonáda kohoutů ale pokračovala. Na 10:1 zvyšoval Kamil Drábek a o minutu později přesně zamířil i Vojtěch Neoral. Hanáci utkání zvládli poměrem 12:1, třináct sekund před závěrečnou sirénou dorazil kotouč do branky po bleskurychlé akci Dominik Drábek.

Mojmír Trličík (HC Olomouc): Byl to jednoznačný výsledek. Hru jsme od začátku měli plně pod kontrolou. Jsme spokojení samozřejmě s produktivitou jak v přesilových hrách, tak při hře pět na pět. Soupeře jsme po výborném výkonu všech hráčů přehráli a přebruslili. Věříme, že v dalších zápasech na tento výkon navážeme.