Report ze zápasu HAV vs. OLO (4:1)

AZ Heimstaden Havířov

4:1

(1:0, 3:0, 0:1 - N 1:0)

Hanáci vstoupili do zápasu poměrně vlažně, jelikož jejich první vyloučení na konci druhé minuty dokázali domácí potrestat. Přihrávkový ťukes zakončil střelou nad vyrážečku Hořejšího Ondřej Becher a otevřel tak gólový účet zápasu.

Havířovští byli po většinu první třetiny lepším celkem, ale dokázali vstřelit pouze jednu branku. Minutu před koncem totiž měl Bárta na hokejce druhý gól AZetu, ale v ideální pozici sám před Hořejším se netrefil mezi tři tyče.

Tlak domácích ale pokračoval i ve druhé periodě. Ve 26. minutě to pěkně zkoušel Moškoř. Skóre zápasu nakonec zůstalo stejné. Změnilo se až o dvě minuty později, když Hořejšího propálil z levého kruhu Kevin Horváth.

V té samé minutě sice Havířov viděl od sudího dvouminutový trest a nabídl tak Hanákům možnost snížit, ti ale svou přesilovou hru nevyužili. Naopak na přelomu poloviny utkání udeřili domácí potřetí. Ve 33. minutě AZ ujel do přečíslení dva na jednoho a pálící Jan Moškoř umístil kotouč přesně nad beton Hořejšího. Dvě minuty před konce mohli domácí přidat čtvrtou branku, když se Kubíček dostal k odraženému puku na levém kruhu. Hořejší ale vytáhl parádní zákrok.

Bohužel kapituloval o necelou minutu později, když AZ dokázal využít i svou druhou přesilovou hru. Puk se po odrazu dostal k Janu Becherovi, který propálil Hořejšího, přidal svojí druhou branku v zápase a vyhnal olomouckého gólmana z branky. Ten své místo přepustil Běhalovi.

Domácí, posilněni čtyřbrankovým náskokem, si zápas vyloženě užívali. Deset minut před koncem základní hrací doby dokonce hráli dvojnásobnou početní výhodu. Pátou branku však nepřidali. I když Pavlačka měl na hokejce dvě opravdu slibné brankové příležitosti. Nejprve jej parádním zákrokem vychytal Běhal a poté promáchl před odkrytou klecí puk po přihrávce Moškoře.

Radost mohl domácím pokazit snad jen fakt, že přišli o čisté konto. Necelé čtyři minuty před koncem dokázal využít přesilovou hru Stanislav Ruda, který se prohnal středním pásmem a střelou z pravé strany překonal Nowaka.

Půl minuty před koncem ještě mohl pátou branku přidat Szturc, jenže netrefil dobře puk před odkrytou brankou.

Napravil si však chuť v prodloužení. Nejprve mohl o bodu navíc rozhodnout olomoucký Prísažný, ale zcela sám před Nowakem jej nedokázal prostřelit. Za to po dvou minutách prodloužení dokázal smůlu z konce třetí třetiny překonat Gabriel Szturc, který ujel hostující obraně a perfektním blafákem nedal Běhalovi šanci.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Od začátku sezony se potýkáme se špatnými vstupy do zápasu a ani dnes to nebylo jiné a jsme rádi, že jsme vyhráli první třetinu 1:0. Ve druhé třetině byl náš výkon mnohem lepší a tam jsme si také vybudovali ten rozhodující náskok. Ve třetí třetině se zápas v mých očích už spíše dohrával, ustoupili jsme z naší aktivní hry. Na začátku nadstavby jsme udělali obrovskou chybu a jen díky gólmanovi jsme neztratili ten bod navíc. Jsme rádi za zisk čtyř bodů, ale my trenéři bychom chtěli aby mužstvo hrálo dobře pocelých šedesát minut, ne jen část zápasu.