Report ze zápasu VSE vs. OLO (4:1)

VHK Vsetín

(0:0, 3:0, 1:1)

V první třetině diváci na Lapači branku neviděli. Šance ovšem měly oba celky. Hanáci čelili na konci osmé minuty přesilové hře, se kterou si ale olomoucká obrana společně s brankářem Hořejším poradila.

Velkou šanci na olomoucké straně měl útočník Fasner, jehož střela proletěla za záda Nešpůrka. Puk ale nakonec za brankovou čárou neskončil.

Na druhé straně se hnali dva vsetínští forvardi na jednoho olomouckého obránce. Těsně před Hořejším se snažil Babeliak přihrát na svého spoluhráče Turka, jenže ten na jeho nabídku nedosáhl. Hořejší tudíž nemusel zasahovat.

Ve druhé části již mohli diváci vidět první branky, protože svou druhou nabídnutou přesilovou hru dokázali Vsetínští využít. Matyáš Adámek střelou z před brankoviště poslal svůj tým do vedení.

O tři minuty později se situace opakovala. Domácí opět využili nabídnutou početní výhodu, když střelu Čajanové tečoval Dominik Kuchařík tak šikovně, že Hořejší nestačil reagovat.

Těsně před koncem druhé periody domácí přidali třetí branku, o kterou se postaral povedenou střelou David Bednařík.

Hanáci ovšem hned po startu třetí třetiny dokázali snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Stanislava Rudy a dotáhli se tak na svého soupeře. Jenže Vsetínští dokázali opět odskočit na tříbrankový rozdíl. Adam Turek získal kotouč před brankovištěm, našel volné místo v levém horním rohu, překonal Hořejšího a dal tak zápasu konečnou podobu.

Hanáci tak prohráli potřetí v řadě a stále se nachází na posledním místě tabulky skupiny Východ.

OHLASY

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): V celku vyrovnané, bojovné utkání z obou stran. Hráči dnes zodpovědně dodržovali stanovenou organizaci hry, a to nám vyneslo tohle vítězství. Doufám, že nás ta výhra dál povzbudí do dalších zápasů.