Report ze zápasu OLO vs. JIH (2:1)

2:1

(0:0, 1:1, 1:0)

HC Dukla Jihlava

V začátku první třetiny byli aktivnější hosté, kteří si hned z úvodu vytvořili několik nebezpečných šancí. Chvíli na to se ale hra vyrovnala a Olomouc se začala tlačit do útoku. V polovině zápasu jeden z domácích hráčů inkasoval tvrdý hit. To ale olomoucké hokejisty ještě víc vyhecovalo, a vytvořili si několik zajímavých akcí. Velká gólová šance se naskytla o pár minut později, když musel brankář hostů vyjet z klece až k mantinelu u pravého kruhu. Byl ale rychlejší než Hanáci, a situaci pro svůj klub zachránil, alespoň dočasně. Pět minut před koncem úvodního dějství si dorostenecká Mora zahrála přesilovku, když si hostující Nevšímal nevšiml sudího, a za krosček si šel na dvě minuty odpočinout. Olomouc ale přesilovku nevyužila, a tak se po první třetině šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny si oba týmy vystřídaly přesilovky a vyzkoušely i hru čtyři na čtyři, ani jedna strana se však nedokázala prosadit. Teprve v polovině zápasu otevřel skóre Josef Holcman, kterému asistoval Adam Masare. Už to vypadalo, že se do závěrečné třetiny půjde za stavu 1:0 pro domácí, jihlavský Cyril Valach ale v poslední minutě vstřelil gól „do šatny“.

To hostům dodalo psychickou sílu, a 10 vteřin po zahájení třetí třetiny musel olomoucký brankář zneškodnit střelu z mezikruží. Během dalších minut mohli být fanoušci svědky několika ostrých bodyčeků, včetně menší strkanice před jihlavskou brankou. Tu ale hned rozehnali rozhodčí.

Osm minut před koncem přišel rozhodující moment duelu. Jihlavský hráč ztratil puk ve středním pásmu. Této chyby využil olomoucký Stanislav Ruda, který se zmocnil kotouče, na nic nečekal, a vrhl se do úniku, na jehož konci byl vítězný gól na 2:1. Jihlava se po zbytek zápasu snažila poslat zápas do prodloužení, ale domácí gólman Jan Špunar byl proti. Hokejistům z Vysočiny nepomohla ani chvilková hra bez brankáře. Olomoucké naděje tak navázaly na drtivé vítězství proti Šumperku, a připsaly si třetí výhru v přípravě.