Report ze zápasu TRI vs. OLO (7:0)

HC Oceláři Třinec

7:0

(3:0, 0:0, 4:0)

Už úvod utkání nebyl vůbec dobrý. Jen třiatřicet sekund po začátku se prosadil třinecký Adam Cedzo, který dostal přihrávku od modré mezi kruhy a vpálil kotouč mezi betony Jakuba Čerbáka. Následný průběh naznačoval, že v zápase bude mnohem aktivnější právě slezské družstvo. Kubiesovu ránu sice gólman Olomouce vyrazil, následnou střelu Adama Sokolowského už ale lapit nedokázal. Třinec se trefil ještě jednou, a to čtyřiačtyřicet sekund před koncem. Marek Ročák skvěle zpracoval nahození spoluhráče a z levého kruhu vypálil k bližší tyči. Třetina tak skončila výsledkem 3:0 pro domácí tým.

V druhé periodě Olomouc vyměnila gólmana, místo Čerbáka přišel Frgál. Ten měl plné ruce práce už se střelami Holinky, který se dvakrát nebezpečně pokoušel o navýšení skóre. I přes další velké šance Kalmana a Urbánka se ale v druhé části hry skóre neměnilo.

Ve třetí třetině už ale soupeř opět pálil ostrými, a to hned z úvodu. Šimon Pohludka zužitkoval Urbánkovu přihrávku a prosadil se z levého kruhu. O deset minut později už to bylo 5:0. Patrik Volas byl rozjetý ve středním pásmu, čehož si všiml Pohludka, který u puk naservíroval do levé části útočné třetiny. Volas pak jen vymetl pavučinky v pravém růžku svatyně hostů. Do konce třetiny pak Frgál kapituloval ještě dvakrát. A to po střelách Matěje Kubiesy, opět z levého kruhu a Miroslava Holinky, který taktéž vymetl šibenici. Dorostenci jsou tak po nadílce ve Werk Aréně v tabulce pátí se šesti body na kontě.