Report ze zápasu OLO vs. KOM (4:5)

4:5p

(1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)

Moravské derby začalo aktivně z obou stran. Jako první se do vedení dostali domácí Hanáci, za které se prosadil útočník Nickolas Miškovský. I v dalším průběhu první dvacetiminutovky si Olomouc držela optickou převahu, nicméně další vstřelené branky se už nedočkala. I Jihomoravané však měli šance, které dokázal Jakub Čerbák v olomoucké brance zastavit.

Na začátku druhé třetiny si Kometa zahrála hned dvě početní výhody za sebou. Využila až tu druhou, když se ve 28. minutě zapsal do kolonky střelců Denis Svoboda. Vyrovnávací gól hosty povzbudil tak, že v následném průběhu přidali ještě dvě další trefy. O ty se v obou případech postaral Michal Červenka. Osmačtyřicet vteřin před koncem druhého dějství ale kohouti snížili. Početní převahu využil svým prvním gólem v sezóně Lukáš Bošek.

Na počátku třetí třetiny byli domácí aktivnější. Své možnosti však nevyužil Jakub Belan ani Tristan Konobejl. V 54. minutě ale přece jen bylo srovnáno. Po přihrávkách Adama Drábka a Tomáše Galvase skóroval Viktor Šulgan. O necelé tři minuty později Hanáci překlopili vývoj utkání na svou stranu díky gólu Jakuba Najmana. Kometa v závěru odvolala brankáře a zkoušela to hrou v šesti proti pěti bránícím hráčům. Tento tah se jí vyplatil, neboť třiadvacet sekund před sirénou srovnal na 4:4 Robin Rakus. Stejný hráč se prosadil krátce po začátku prodloužení, tudíž Brno si z Hané odvezlo vítězství 5:4 po prodloužení.

Richard Brančík (HC Olomouc): „Odehráli jsme dobrou poslední třetinu. V ní kluci ukázali svou sílu. I za nepříznivého stavu jsme utkání dokázali otočit i proti tak kvalitnímu mužstvu. Bohužel jsme ale dvacet sekund před koncem třetí třetiny inkasovali při powerplay soupeře. Měli jsme tam dvě možnosti, kdy jsme mohli dostat kotouč z pásma, ale bohužel se to nepovedlo. Určitě nás mrzí, že jsme vedení neudrželi, ale zkusili jsme ještě uspět alespoň v prodloužení. Tam to ale také nevyšlo, přestože jsme chvíli před rozhodující brankou měli samostatný únik. Podle vývoje to samozřejmě mrzí, ale nemáme se za co stydět. Klukům rozhodně nemůžeme upřít snahu ve třetí třetině, takovou bojovnost si musíme přenést do dalších utkání.“