Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:0)

3:0

(1:0, 1:0, 1:0)

HC ZUBR Přerov

Krátce po úvodním buly si domácí vytvořili závar na brankovišti, ale Bartok touš za pravý beton Ryšavého zastrčit nedokázal. Hanáci pokračovali v aktivitě, za což byli odměněni přesilovou hrou, kterou zkraje 4. minuty využil Vojtěch Neoral. Další průběh první třetiny byl poměrně vyrovnaný, kralovali brankáři na obou stranách kluziště.

Prostřední dvacetiminutovka opět nabídla rychlý nástup Kohoutů, za které mohl ve vlastním oslabení skórovat Šulgan. Následně pěknou akci předvedl Kalman, po jehož přihrávce měl velkou šanci na hokejce Drábek, nicméně hostující brankář se stačil přemístit. Uklidnění pro svěřence Richarda Brančíka přišlo ve 29. minutě, kdy si Lukáš Bošek a Tomáš Galvas v oslabení vyměnili puk, přičemž druhý jmenovaný jej doprovodil do prázdné brány. Zřejmě největší šanci Zubrů v celém průběhu utkání nepřetavil v gól Martiňák, proti kterému brankář Čerbák výtečně zasáhl.

Ve třetí třetině Hanáci s přehledem kontrolovali své vedení, soupeře do šancí de facto nepouštěli. Třetí gól Hanáků vstřelil v polovině závěrečného dějství Viktor Šulgan, jenž se trefil z přesilovky. Ztrátu mohli hosté snížit hned vzápětí, to by ale nesměl Červenka zamířit jen do tyče. Protože v úplném závěru se několikrát zaskvěl Ryšavý, dorost Olomouce vyhrál poměrem 3:0.

Richard Brančík (HC Olomouc): „Velká spokojenost s vítězstvím, uhráli jsme velmi důležité tři body. Úvodní dva zápasy nám nevyšly, byť jsme hráli na venkovních stadionech. S hráči proběhly pohovory, kdy oni sami zjistili, že předvedená hra a přístup není úplně v pořádku. Od pondělí se to v kabině vyčistilo, kluci si mnoho věcí vyříkali mezi sebou a myslím si, že dnes to odmakali týmově, byť tam nějaké chybičky byly. Zápas jsme zvládli dobře takticky, docela jsme byli trpěliví. Navíc jsme v každé třetině dali gól. Kluci zjistili, že tudy vede cesta.“