Report ze zápasu OLO vs. VIT (1:8)

1:8

(1:1, 0:4, 0:3 - N 0:1)

Sobotní dopoledne na olomouckém Zimním stadionu patřilo extralize dorostu. V rámci 11. kola přivítali domácí Hanáci hosty z Vítkovic. A byli to právě hosté, kteří měli svým aktivním bruslením a četnou střelbou lepší vstup do zápasu. První velkou šanci utkání však neproměnili, Přibyl nedokázal z bezprostřední blízkosti zvednout kotouč pod víko domácí branky. Stav se měnil až v čase 5:45, když Marek Brada prostřelil Špunara. I přes inkasovaný gól se ale pak domácí dokázali dostat do šancí. Tu největší měl v polovině první třetiny Ruda, který ale tváří v tvář brankáři hostí neuspěl. Hanáci se vyrovnání dočkali až těsně před první sirénou, to se k puku při přesilovce dostal David Stratil a nedal Münchovi šanci. Asistenci si u této branky připsal Andrej Prísažný. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ostravanům se vstup do druhé třetiny povedl náramně a celkově byla druhá perioda na góly podstatně bohatší než ta první. O první branku třetiny se postaral už 16 sekund po úvodním vhazování Josef Krejsa, který se dostal k puku po zahajovacím buly. O necelé dvě minuty později přidal třetí gól Vítkovic Marek Brada. Na tyto vstřelené branky už Kohouti nedokázali reagovat. Ještě do konce třetiny se za Vítkovice trefili Filip Juříček a Alex Kotásek. Olomoučtí tak i přes dobrý výkon svého gólmana, který se ve svém brankovišti několikrát vyznamenal, inkasovali hned čtyřikrát.

Severomoravanům vyšel vstup i do třetí části, při němž stejně jako v té druhé dokázali Hanákům odskočit hned dvakrát v krátkém čase. O první gól třetí části se postaral svým druhým gólem Marek Brada, o necelou minutu a půl později se trefil Dominik Petr. Olomoučtí se i přes nepříznivý stav dokázali tlačit do gólových šancí. Velkou příležitost měl například Masere, který po přihrávce zpoza branky od Fasnera pálil z první, Münch si však s velkou šancí domácích poradil a utlumil puk ve výstroji. Definitivní tečku za utkáním obstaral v poslední sekundě gól Alexe Juříka, ten sice museli potvrdit až sudí, ale branka nakonec uznána byla.

V prodloužení, které příliš hokejové krásy nepobralo, se nakonec také radovali hráči Ridery, v čase 62:14 přidal svůj další gól Filip Juříček. Ostravané si s sebou z olomouckého Zimního stadionu tedy odvážejí všechny body za výhru 8:1 v základní hrací době a za výhru 1:0 v prodloužení.