Report ze zápasu OLO vs. ZLN (4:5)

(1:0, 0:1, 1:2, 2:2)

PSG Berani Zlín

Lepší vstup do utkání měli Hanáci. Ti se ujali vedení v 6. minutě, Vojtěch Čermák adresoval přihrávku Martinu Balážovi, jenž se nemýlil. Více šancí nabídla druhá dvacetiminutovka. V ní skórovali pouze hosté díky Tomáši Mikelovi. V průběhu 35. minuty byly k vidění šance na obou stranách, ale brankáři se vyznamenali.

Poprvé v utkání se dostali Zlínští do vedení ve 45. minutě, kdy skóroval Oliver Lukaštík. Olomoucká odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Při nepřehledné situaci, kdy kotouč dokonce vyskočil i na horní síťku, se nejlépe zorientoval Kamil Drábek. Vedení si vzali Ševci nazpět, z levého kruhu se parádně trefil Jan Kopřiva.

V prvních deseti minutách čtvrté čtvrtiny byl k vidění opatrný hokej, ale v rozmezí 71. až 74. minuty padly hned tři branky. Vojtěch Čermák a Kamil Drábek dokázali srovnat zlínský náskok, avšak nakonec to nic platné nebylo. Při poslední akci základní hrací doby přesně zamířil Alexandr Paták, který tak rozhodl o zlínské výhře 5:4.

OHLASY

Richard Brančík (HC Olomouc): „Dnes to byl trošku netypický zápas, poněvadž byl rozdělený na čtyři dvacetiminutovky. Udělali jsme dva rozdílné týmy. Když se teď zaměřím na první tým, začátek tam byl dle očekávání. Výsledek 1:1 nijak neřešíme, ale ve druhé části první tým některé situace podcenil. S tím jsme tedy úplně spokojení nebyli. Co se týče druhého týmu, tam se objevili kluci, kteří přišli z deváté třídy. Zpočátku tam byla menší bázlivost, Zlín nás přehrával, ale postupem času kluci zjistili, že se soupeřem se dá hrát.“