Kohouti si na hned úvod první třetiny vytvořili dobrou pasáž, ve které několikrát ohrozili brankáře domácích. Nejprve pálil od modré Drábek se Šlahorou, poté Hanáci doráželi v brankovišti, avšak všechny pokusy skončily v náručí zlínského gólmana. Olomouc si také zahrála první přesilovku, ale nezužitkovala ji. Vzápětí měli početní výhodu také domácí Berani, ani oni však nebyli úspěšní. Největší příležitost ke skórování si vytvořil zlínský Heš. Po skvělé kombinaci ale nezakončil přesně.

Prostřední část hry otevřel bekhendem Miškovský, jenž dorážel v předbrankovém prostoru. Avšak Kowalczyk svůj tým opět podržel. Hanáci si dále vytvořili nespočet šancí. Tu největší z nich zaznamenal Belan, na jeho únik vytáhl brankář domácích fantastický zákrok betonem. Jenže se po této akci dostali do protiútoku Ševci, ze kterého Lukáš Heš vytěžil první branku v utkání.

Kohouti i přes inkasovaný gól neustávali v tlaku, avšak slibné šance Golaise i Jeřábka úspěšně pokryl gólman Beranů. V 38. minutě se Olomouc přecejen prosadila. Z rychlé protiakce vstřelil svou úvodní branku v sezóně David Pastrnek.

Na začátku třetí části hry se k teči dostal Marek, olomoucký brankář jeho pokus se štěstím vyrazil. Dále se hrálo nahoru dolů bez přerušení. Kotouče se zmocnil bratr autora prvního gólu, Jakub Heš, který poslal Ševce opět do vedení.

Olomouc v závěrečných minutách odvolala brankáře, hra v šesti ale hostům nevyšla. Výhru Zlína pečetil Marek Šišák střelou do prázdné. Bod za asistenci si připsali také oba dnešní střelci bratři Hešové. Kohouti tak na své dvě předchozí výhry i přes výbornou druhou periodu nenavázali a ze Zlína odjíždí s prázdnou.