Report ze zápasu OLO vs. HAV (5:1)

5:1

(3:1, 0:0, 2:0)

AZ Heimstaden Havířov

Hanáci začali zostra. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Viktor Šulgan po souhře s Matějem Golaisem. Vyrovnat mohli Havíři po vyloučení Nicolase Šlahory, avšak Dominik Frgál v domácí brance všem jejich pokusům odolal.

V polovině úvodní dvacetiminutovky byly k vidění dvě slepené branky. Nejprve zvýšil náskok kohoutů po skrumáži před brankou Tomáš Galvas, načež hosté bleskově snížili díky trefě Kamila Drábka. Těsný výsledek vydržel ale jen do šestnácté minuty, kdy Matěj Golais tečoval střelu Nicolase Šlahory. Do kabin tak odcházeli olomoučtí dorostenci s dvoubrankovým náskokem.

V prostřední periodě se do první velké příležitosti dostal Adam Kalman, jenž mířil mezi Přecechtělovy betony. Brankář Havířova ovšem kotouč za svá záda nepustil. Na druhé straně se pak musel Frgál činit proti ráně Boška.

Utkání se poté přiostřilo, což vyústilo v potyčku mezi Jeřábkem a Maršálkem. Rozhodčí oba borce poslal na trestnou lavici. Následně se v dobré šanci ocitl Jung, jehož ránu ovšem zlikvidoval Frgál. Po druhé siréně tak na světelné tabuli svítil stále výsledek 3:1.

Hned z kraje třetí třetiny mohl snížit Middleton, jenž ovšem svůj pokus nezamířil přesně. Kohouti tak využili staré známé sportovní pravidlo nedáš-dostaneš. Tristan Konobejl poslal přihrávku na Adama Drábka, jenž střelou z první do poloodkryté branky zvýšil náskok svého týmu už na tři branky. A to ještě nebylo ze strany Hanáků vše. Po střele Dominika Jeřábka se kotouč odrazil nad hlavy všech přítomných, načež dopadl za záda bezmocného Přecechtěla.

Šestou branku olomouckých mladíků mohl přidat Viktor Šulgan po nahrávce Jakuba Belana. Svoji ránu ovšem nasměroval pouze do tyče. To už ovšem nemuselo kohouty mrzet. Olomouc tak porazila Havířov 5:1, díky čemuž si do tabulky ELIOD Extraligy dorostu připsala první tři body.

Richard Brančík (HC Olomouc): „Jsme velice rádi za plný bodový zisk. Předvedená hra sice v určitých částech zápasu nebyla úplně podle našich představ, odehráli jsme i lepší utkání. Je ale dobře, že jsme to ubojovali. Klukům to po psychické stránce určitě pomůže.“