Report ze zápasu OLO vs. SUM (5:3)

5:3

(1:0, 2:0, 2:3 - N 0:1)

Draci Šumperk

Do utkání vstoupili lépe Draci, kteří v prvních minutách vládli ledu a Olomouc prakticky nepouštěli do svého pásma. Během toho se však k vážnějšímu ohrožení branky nedostali a vzápětí se role prohodily. Olomouc začala i díky přesilové hře Šumperk tlačit v jeho obranném pásmu, ale stejně tak jako její soupeř hrozila spíše ojedinělými střelami.

Vůbec první větší šance tak byla k vidění až v desáté minutě, když se Kučera protáhl domácí obranou až k zakončení, ale Špunar mu do střely postavil beton. Zahrozil také Burda, kterému však v dorážce do prázdné branky zabránila domácí obrana, a tak se mohli Hanáci v sedmnácté minutě ujmout vedení, když u branky Ryšavého zůstal zapomenutý Jakub Zembol, jenž poslal puk kolem betonu šumperského brankáře do sítě.

Hned v úvodních minutách prostřední části se Hanáci museli bránit v oslabení, které ale bez potíží přečkali a hned po něm se Fasnerovi nabízela prázdná branka. Prudkou přihrávku však netrefil ideálně a puk skončil na zadním mantinelu. V dalších minutách si obě strany připsaly několik přečíslení dvou proti jednomu, ale žádné dvojici hráčů se nepodařilo uspět.

Gól tak přišel opět až v samotném závěru třetiny, kdy se domácí prosadili dvakrát během jediné minuty. Jako první udeřil přesnou střelou Stanislav Ruda, o 28 vteřin později po přihrávce zpoza branky skóroval také Adam Masare.

V poslední dvacetiminutovce potrestal vyloučení Přecechtěla Marek Jaroš, který poslal o brusli domácího hráče puk za Špunarova záda poprvé. Na něj navíc o dvě minuty později navázal Štěpán Mann, který tečoval střelu Minaříka od modré čáry, a bylo zaděláno na drama. Olomouc nechtěla nic riskovat a brzy zvonila za Ryšavým tyčka, v 53. minutě pak Hanáci přidali také čtvrtou branku. Andrej Prísažný ukázal svůj důraz na brankovišti.

Šumperku se podařilo ještě jedenkrát vyrovnat. Pět minut před koncem se nepřesná střela odrazila o zadní mantinel k Patriku Janchovi, kterému stačilo poslat puk kolem tyčky do odkryté branky, vyrovnání se však Šumperk i přes závěrečnou powerplay (navíc v přesilovce) nedočkal. Naopak, Lukáš Přecechtěl provezl puk přes celé kluziště a poslal jej do prázdné branky.

Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Už po třiatřiceti vteřinách se zmocnil puku Jan Kučera a bekhendem zavěsil nad rameno Špunara.

Richard Brančík (HC Olomouc): Po úvodní prohře ve Vítkovicích jsem potřebovali doma se Šumperkem zabrat. To je totiž soupeř, se kterým se musíme porovnávat a porážet ho. Zápas byl ze začátku trochu nervózní, pro nás byl první domácí. Když jsme vedli 3:0, přišla trochu lehkomyslnost, za stavu 3:2 zase strach o výsledek. Pak už to byla z naší strany trochu křeč. Nakonec jsme rádi, že jsme to zvládli v těch šedesáti minutách. Do prodloužení jsme šli v oslabení, a to nás bohužel stálo ten čtvrtý bod, ale jsme vděční i za ty tři.