Report ze zápasu OLO vs. PCE (3:1)

3:1

(1:1, 1:0, 1:0)

HC Dynamo Pardubice

V rámci pátého kola Tipsport extraligy přivítali kohouti na svém ledě pardubické Dynamo, které se v dosavadním průběhu soutěže dost trápilo, v jeho neprospěch hovořila také bilance z loňského ročníku, v němž Hanáci vyhráli tři ze čtyř vzájemných střetnutí a také dlouhá série porážek na olomouckém ledě. Pardubice totiž v plecharéně slavily vítězství naposledy na konci roku 2016.

V neprospěch hostů mluvil i vstup do zápasu, který vyšel Olomouci skvěle a už ve druhé minutě se dostal Petr Strapáč sám před Štěpánka, roztáhl si brankáře Pardubic a poslal puk do sítě. Několik dalších okamžiků převaha kohoutů na ledě ještě trvala, poté už se ale hosté vzpamatovali a srovnali tempo. V řadě případů se jim dařilo domácí hráče dokonce přehrávat. Ve čtrnácté minutě se pak Dynamo dočkalo odměny v podobě vyrovnání. Přečíslení dvou proti jednomu sice Východočechům nevyšlo, udrželi však útočné pásmo a Rhett Holand propálil Lukáše střelou od modré čáry.

Také do druhé části vstoupili lépe domácí, ačkoliv tentokrát už svůj nástup rychlou brankou neokořenili. A to i přesto, že Klimek s Ostřížkem šli do přečíslení dvou proti jednomu, jelikož bránící Michal Ivan dobře zasáhl do jejich přihrávky. Ve 28. minutě už se ovšem skóre opět měnilo, kohouti šli do přečíslení tří proti jednomu, ve kterém Strapáč na dvakrát dostal kotouč na Zbyňka Irgla, který na dvakrát protlačil puk kolem betonu Štěpánka. Za Pardubice mohl odpovědět Matýs, který se natlačil před Lukáše, ale toho zastavil hákováním Skladaný. Ani dvě přesilovky v řadě ale Dynamu nepomohly vrátit se na koně, v té druhé naopak opět zahrozilo duo Strapáč a Irgl, ačkoliv tentokrát bez úspěchu.

Třetí třetina už se nesla v opatrnějším duchu a Pardubice opět začaly vystrkovat drápky, ve větších akcích jim ale bránila pevná olomoucká defenziva a Jan Lukáš. Zato Olomouc na druhé straně, ač spíše zpevnila obranu, dostávala se do jedné nebezpečné šance za druhou. Blízko třetí trefě byl například Skladaný, který tečoval nahození Hecla a poté se ještě pokoušel zamést puk kolem betonu Štěpánka. V závěru poté Pardubice vybojovaly přesilovku, kterou ještě navýšily odvoláním brankáře 50 vteřin před koncem a tehdy začalo být v Lukášově brankovišti opravdu horko. Kohouti už ale svůj náskok uhájili a čtyři desetiny před závěrečnou sirénou jejich vítězství zpečetil gólem do prázdné branky Petr Kolouch. Olomouc tak zvítězila 3:1 a natáhla šňůru domácích vítězství nad Pardubicemi o další zápas.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Musím poděkovat našim chlapcům. Zvrátili jsme nepříznivý vývoj utkání, kdy opravdu v té první třetině jsme byli špatní, ač jsme šli do vedení. Řekli jsme si, že takhle hrát nelze, že to není náš výkon a musí to být úplně jiné mužstvo. Od té druhé třetiny jsme byli lehce lepší a ten výkon už měl slušné parametry. Není to ale ještě úplně ono. Nedaří se nám tak jak bychom chtěli, tak jak si představujeme. Je to takové syrové, neučesané. Doufám, že s přibývajícími utkáními se to bude jenom zlepšovat. Ještě jednou děkuji mužstvu, že jsme se tomu postavili tváří v tvář a že jsme ten zápas vyhráli. Důležité tři body.