Report ze zápasu ZLN vs. OLO (4:3)

PSG Berani Zlín

(1:1, 1:1, 2:1)

Kohouti nezačali první třetinu zrovna tak, jak si představovali. Už po dvou a půl minutách putoval na trestnou lavici Škůrek, chvíli po něm musel na dvě minuty ze hry i Laš. Hanáci se tak museli bránit ve třech, dlouhé oslabení však zvládli. Neuplynula ale ještě ani první polovina úvodn dvacetiminutovky a hosté museli kvůli smolnému střídání na trestnou lavici potřetí.

Zlín pak olomoucký prohřešek dokázal bleskově potrestat, když Ferenc od vrcholu kruhů poslal puk doprava na Okála a ten ještě ve zmatku před brankou našel na levé straně volného Robertse Bukartse. Lotyšský útočník pak jen uklidil kotouč do odkryté branky. Své štěstí pak zkoušel Knotek, který ještě hledal najíždějícího Eberleho, domácí ale přihrávku stihli zblokovat.

O chvíli později se z první a navíc vyrovnávací branky radovali Kohouti, když František Skladaný prokázal důraz v brankovišti a s trochou štěstí pak stál u vyrovnávacího gólu, když se puk odrazil od brusle Řezníčka za Kašíkova záda. Na druhé straně pak zahrozil Freibergs a jeho střela z těsné blízkosti přidělala hostům pořádné starosti. Kotouč se před brankou párkrát odrazil, s trochou štěstí však neskončil za brankovou čárou.

Před Kašíka se potom prohnal Mráz, slovenský útočník ve službách Hanáků však na zlínskou brankářskou stálici vyzrát nedokázal. Hned v úvodu prostřední části přidělal velké problémy Olomouckým Honejsek, z pravé strany ale trefil jen betony Konráda, který je stihl zvednout do vzduchu. Honejsek pak navíc putoval na trestnou lavici, Hanáci ale přesilovou hru využít nedokázali, naopak na dvě minuty na lavici hanby musel i Strapáč. I Olomouc však oslabení dokázala ubránit a jen těsně před návratem Strapáče z trestné lavice zkoušel své štěsté střelou k levé tyči Ondrušek. Olomoucká stálice však mířila těsně vedle.

V polovině utkání předvedla hezkou akci celá pětka Kohoutů. Lukáš Galvas vybojoval v rohu kluziště puk, který pak poslal mladšímu z Galvasů, Jakubovi, který ještě našel volného Laše. Urostlý útočník ještě posunul kotouč na Jana Eberleho, který jej dotlačil za Kašíka. O chvíli později však Zlínští znovu trestali faul hostů, když se podruhé v přesilové hře a podruhé v utkání trefil Roberts Bukarts.

Hned na začátku třetí třetiny se domácí radovali z dalšího gólu, když skulinku mezi Konrádovými betony našel Pavel Kubiš a podruhé v utkání poslal Berany do vedení. Ve 48. minutě mohl srovnat krok Knotek, když těsně před Kašíkem po šikovné přihrávce Jakuba Galvase ťukl do kotouče. Zlínský brankář si však dokázal poradit.

Na druhé straně pak zahrozil Fořt, který střelou z první zkoušel pozornost Konráda, olomoucký brankář byl ale připraven a kotouč schoval ve výstroji. Sedm minut před koncem sahal po hattricku Roberts Bukarts, hostující strážce svatyně ale dobrým zákrokem znovu podržel svůj tým. V závěru utkání pak bylo pořádně horko před Kašíkem, když před zlínskou brankou dorážel Knotek. Domácí maskovaný muž ale puk v brankovišti zalehl a nepustil za svá záda.

A v dramatickém vývoji se pokračovalo i v posledních minutách. Necelé dvě minuty před koncem srovnal za Hanáky pohotovou střelou k bližší tyči krok Zbyněk Irgl, domácí však strhli zápas na svou stranu pouhých pět vteřin před závěrečnou sirénou, když se trefil Jiří Ondráček a rozhodl tak nejen o třech bodech pro Berany, ale také o tom, komu připadne šesté místo tabulky.