Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:0)

3:0

(2:0, 0:0, 1:0 )

HC ZUBR Přerov

Hosté hned na začátku střetnutí museli do čtyř, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpykal Mráček. Vypadalo to, že se kohouti v přesilovce dostanou do vedení. Ránu Navrátila brankář Ryšavý neudržel, nicméně obránci Přerova byli pohotovější. V 8. minutě už ale bylo v plecharéně veseleji. Krátce před koncem další přesilovky skóroval Kamil Drábek, který precizně tečoval Boškovo nahození. O čtyři minuty později Mora vedla o dvě branky, Vojtěch Neoral procedil hrací předmět mezi betony Ryšavého. Připomněli se však také Zubři. Pět minut před sirénou Žbánek vychytal střely Wasserbauera a Macka.

Prostřední dějství načal Neoral pěknou kličkou, po které se puk odrazil před Šulgana, jenž o kousek minul. Ve 25. minutě mohl skórovat i Přerov, Macek vybídl u pravé tyče Červenku, který posílal puk nahoru do šibenice, avšak zamířil jen do boční sítě. Vzápětí se dopředu dostal Kamil Drábek, který zpoza branky vytáhl parádní michiganskou kličku, ale Ryšavý se překvapit nenechal. Zhruba v polovině utkání Přerov zatlačil a Olomoučtí mohli vděčit Žbánkovi, že při střele Kureloviče neinkasovali. Ve 32. minutě ujel sám na přerovskou branku Kamil Drábek, Ryšavý se zaskvěl zákrokem lapačkou.

Až na začátku třetí třetiny si hosté zahráli první přesilovku, na trestnou lavici musel Polzer. Do úniku se však v početní nevýhodě dostal Šulgan, jehož zakončení Ryšavý vytěsnil pravým betonem. Kvalitně hrající Olomouc přidala ještě jednu branku. V 54. minutě předvedl Adam Kalman parádní individuální akci, přičemž touš poslal bekhendem do vzdálenější šibenice. V závěru už Přerov větší odpor nekladl, a tak svěřenci Mojmíra Trličíka uspěli poměrem 3:0.