Report ze zápasu PCE vs. OLO (3:2)

HC Dynamo Pardubice

3:2p

(2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Začátek zápasu byl v dobrém tempu, oba týmy se přetahovaly o střední pásmo. Ve čtvrté minutě obral Kusý za brankou olomouckého obránce o puk a naservíroval ho před branku na volného Patrika Poulíčka, který bez přípravy prostřelil brankáře Konráda! Netrvalo dlouho a hostující hokejisté dokázali odpovědět. Pardubickou špatnou rozehrávku dokázala Olomouc využít, po krásné kombinaci se do sítě brankáře Kloučka trefil Vojtěch Tomeček.

Zběsilý start duelu pokračoval. Uběhlo přesně 36 sekund a Pardubice si opět vzaly vedení na svoji stranu. Pochobradský posunul kotouč na Jana Zdráhala, který od modré čáry vyslal šikovnou žabku za záda hostujícího brankáře. Do konce první třetiny jsme viděli ještě několik příležitostí na obou stranách, ale skóre se neměnilo, a tak Dynamo odcházelo do šaten spokojenější.

Po začátku druhého dějství jsme mohli vidět kratší neplánovanou pauzu kvůli prasklině plexiskla, které se muselo vyměnit. Hráči tuto přestávku využili k rozbruslení, po kterém mohl extraligový duel pokračovat. Možná i díky vynucené pauze, byla polovina druhé třetiny výrazněji pomalejší a na góly chudší, změny stavu jsme se v prostředním dějství nedočkali.

Dynamo chtělo v závěrečné dvacetiminutovce uhájit vypracované vedení a zapsat tři body, proti byl ale Adam Rutar, jenž naznačil střelu, zbavil se protihráče a střílenou přihrávkou dal možnost Janu Knotkovi dostat puk za Kloučkova záda. Do konce základní hrací doby se rozhodnout nedokázalo, a tak se šlo do prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí, když se po přihrávce Nakládala prosadil Patrik Pouliček a rozhodl tím o dalším vítězství pardubického Dynama.