Report ze zápasu KVA vs. OLO (7:4)

HC Energie Karlovy Vary

(1:2, 3:1, 3:1)

Zápas otevřel nebezpečnou akcí Ondřej Dlapa, jenž střílel z otočky, Jan Lukáš svůj první těžký zákrok v klání zvládl skvěle. Na druhé straně se před Lukešem objevil Adam Rutar, také karlovarský gólman se blýskl fantastickým zásahem. Poté kohouti museli bránit dvojité oslabení. Karlovy Vary sice tuto velkou šanci nevyužily, ovšem krátce po vyrovnání sil na ledě si Olomouc nepohlídala osamoceného Petra Koblasu mezi kruhy, jenž po přesném pasu Ondřeje Beránka z kruhu vypálil přesně k pravé tyči. Následně mohlo být pro Hanáky ještě hůř, nicméně Martin Kohout nedotáhl přečíslení dva na jednoho do úspěšného konce.

Už to vypadalo, že se do kabin půjde za vedení hráčů z lázeňského města. Jenže poté přišel zákeřný faul Dávida Grígera na olomouckého kapitána, za který byl poslán do sprchy. Hanáci rozjeli svou pětiminutovou přesilovku úžasně. Pavel Musil nabil Jakubu Orsavovi do prostoru mezikruží, forvard s číslem 32 se ránou z první do horních pater karlovarské klece nemýlil. Za pouhých patnáct sekund se na modré čáře napřáhl Jiří Ondrušek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jelikož bylo gólu dosaženo už během sirény, rozhodčí celou situaci ještě raději přezkoumali na videu.

Do prostřední části hry nastoupil mezi tři tyče Energie Vladislav Habal, který měl před sebou ještě více než čtyři a půl minuty dlouhé oslabení. Nejprve nebezpečně pálil Jakub Navrátil, jeho rána z ostrého úhlu proletěla jen těsně vedle vzdálenější tyče. Hned nato byl ve výborné šanci Pavel Musil, ani on však olomoucké fanoušky nerozradostnil. O zvýšení vedení Mory se postaral až v čase 24:41 Silvester Kusko, který přesně trefil volný prostor za zacloněným Habalem.

Vedení Hanákům ale dlouho nevydrželo. Na konci 26. minuty pálil od modré čáry Matěj Stříteský, Jan Lukáš při přesunu k protější tyči už na jeho pokus nedosáhl. Vzápětí se podařilo vyrovnat Ondřeji Beránkovi, jenž se dostal k odražené střele Tomáše Havlína, kterou už jen pohodlně zametl za bezmocného gólmana červenobílých.

V polovině zápasu hrály oba celky ve čtyřech, Dalimil Mikyska našel od levého hrazení připraveného Jana Hladonika před olomouckou svatyní, útočník domácích měl spoustu času na přípravu zakončení, které skončilo až v síti. Poté se v zajímavé šanci ocitl Martin Kohout, ovšem po rychlé protiakci střílel mimo tři tyče. Před závěrečnou sirénou našel Pavel Musil osamoceného Jana Káňu před karlovarskou klecí, olomoucký ostrostřelec ale do zcela odkryté brány puk neusměrnil.

Do závěrečného dějství Hanáci nevstoupili příliš šťastně. Jiří Černoch postrčil kotouč na Petra Koblasu, ten z pravého kruhu nádherně vymetl bližší růžek Lukášovy klece. Vzápětí poslal Alex Rašner kotouč na Jana Bambulu na modré, který střelou švihem prostřelil zacloněného Habala.

V posledních minutách dostala Mora velkou příležitost v podobě početní převahy. Hanákům se však příliš nedařilo, většinu střeleckých pokusů karlovarská obrana zblokovala. Krátce po skončení olomoucké přesilovky se do přečíslení dva na jednoho vydal Jiří Černoch. Kapitán Energetiků to vzal na sebe a z bezprostřední blízkosti propálil Lukáše. Svěřenci Jana Tomajka už poté jen šetřili síly, čehož využil znovu Petr Koblasa, jenž dalším zásahem zkompletoval svůj první extraligový hattrick.

Karlovy Vary tak vyrovnaly stav série na 1:1, už v neděli bude mít Olomouc možnost dnešní prohru napravit.

OHLASY

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme rádi, že jsme se vrátili do série. Kdyby byla 2:0 pro Olomouc, už by nebylo moc co řešit, když se hraje na tři vítězné zápasy. V Olomouci jsme tahali za kratší konec, na ledě byl jeden tým a v utkání jsme neměli šanci. Dnes jsme v určitých fázích byli lepší. Měli jsme větší pohyb a vytvářeli jsme si víc šancí. V utkání jsme se dostali do velkého problému, protože za stavu 1:3 jsme faulovali a inkasovali jsme dlouhý trest. Olomouc nám v rozmezí patnácti vteřin vstřelila dvě branky. Tam nám nebylo dobře. V momentě, kdy se nám podařilo dostat zápas do remízového stavu, tak jsme se trochu nadechovali. Klíčovým momentem byla branka na 4:3.“