Report ze zápasu OLO vs. HKM (0:4)

0:4

(0:1, 0:2, 0:1)

Mountfield HK

Na úvod byly k vidění šance na obou stranách. Klimkův projektil zablokoval Perret a ránu Wereka vykryl gólman Lukáš. Zajímavý pas poté vymyslel Káňa, který hledal u pravé tyče Knotka. Domácí kapitán ale pálil pouze do míst, kde číhal Kiviaho. Nebezpečným bekhendem se prezentoval i olomoucký odchovanec Aleš Jergl, Lukáš proti němu předvedl sebejistý zákrok betonem.

První branka padla ve třinácté minutě, kdy v nenápadné akci nejprve Lev vybojoval kotouč a poté přesně našel hůl Lukáše Cingela, jehož dělovka z mezikruží prosvištěla kolem levé tyče až do sítě. I Jergl se chtěl zapsat do listiny střelců, ale z bezprostřední blízkosti poslal svůj bekhend nad břevno.

Necelé dvě minuty po začátku druhého dějství se vhazovalo po pravici Jana Lukáše. Lev vyhrál vhazování za sebe, kde se do puku opřel Bohumil Jank a propálil vše, co mu stálo v cestě. O šestnáct vteřin poté byl rozdíl ve skóre už tříbrankový. Po střele Eberleho zůstal puk ležet v olomouckém brankovišti, čehož využil Lukáš Cingel, který kus černé gumy jednoduše dorazil za Lukášova záda.

Domácí lavička se rozhodla pro změnu a místo Jana Lukáše nastoupil do brankářského prostoru Branislav Konrád. Snížit mohl po přihrávce Káni dobře postavený Kusko, ale z mezikruží netrefil zařízení. Stejný muž se vydal na steč i ve vlastním oslabení, ale po přechodu modré čáry byl zastaven obránci Mountfieldu.

Konrád neustále živil šance Hanáků skvělými zákroky, po chybě Káni vychytal unikajícího Lalancetta, který neuspěl ani střelou v přesilovce o pár minut později. Na ránu Olivera Okuliara ihned po vhazování byl ale už krátký.

Vývoj utkání se snažil zvrátit i nejmladší hráč na ledě Tomáš Galvas. Pokračovatel úspěšného hokejového rodu ale přes připravené beky Hradce neprošel. Domácí ofenzivě nepomáhala ani řada vyloučení a spíše než na útok se Kohouti museli soustředit na obranu. Hosté své vedení uhájili až do závěrečné sirény a po vítězství 4:0 prodlužují svou sérii bez prohry na deset zápasů.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Hradec byl dnes celý zápas lepší. Nevytvořili jsme si moc příležitostí a hlavně do útoku jsme byli naprosto bezzubí. Potřebujeme, aby všichni hráči hráli na svých sto procent, a když nám jich hodně vypadlo, tak jsme dnes nebyli konkurenceschopní. Bohužel porážka 0:4, musíme se zlepšit do dalších zápasů. Blíží se konec sezony a opravdu potřebujeme, aby hráli všichni, ne jenom deset hráčů z dvaceti.