Report ze zápasu OLO vs. PCE (2:3)

2:3

(0:2, 1:1, 1:0)

HC Dynamo Pardubice

Hned v úvodu si Hanáci vytvořili obrovskou šanci. Úplně volný se na pravém kruhu objevil Nahodil, jehož rána zacinkala o tyč. V čase 3:03 Pardubice poprvé trestaly olomoucké zaváhání. Za obranu Mory si nabruslil Robert Říčka, který přesnou střelou podél lapačky překonal Branislava Konráda - 0:1. Dynamo mělo více ze hry také v následujících minutách. V 9. minutě nebezpečně střílel Kolář, přičemž jeho projektil se snažil dorážet Kousal, avšak Konrád se včas přesunul ke své tyči.

Posléze se po křídle protáhl Adam Musil, slovenský gólman se ale opět vytáhl. Okolo 12. minuty měli Východočeši velký tlak, ale srdnatě bránící kohouti jej přečkali. Poté krátce po buly pálil na druhé straně Ondrušek, jenže o pár desítek sekund později přišel pro domácí druhý trest. Před Konrádem se uvolnil vytáhlý zadák David Musil, jenž zametl touš do sítě - 0:2. V laufu hrající Pardubice mohly přidat další gól, Radila však olomoucký muž v masce zastavil. Čtyři sekundy před první sirénou zahrozil Knotek, jehož únik ale nebyl dotažen do zdárného konce.

Na začátku druhé části se Hanáci podstatně zvedli, museli si ovšem dávat pozor na zadní vrátka. Jednu takovou příležitost mohl v přečíslení trestat Říčka, ale pardubický forvard zamířil jen do tyče. Posléze se do šance protlačil Knotek, jehož bekhendová střela zůstala v moci Willa. Ondrušek pak vybídl v tandemu najetého Navrátila, jenž zamířil do hrudi reprezentačního brankáře. Hrál se velmi pohledný hokej, při kterém šance střídala další šanci. Před bránu Olomouce se dostal Radil, který ale hrací předmět zvedl až příliš. Prudkou ránu Zohorny z pravého kruhu Konrád vyrazil.

Dynamo se dočkalo třetí trefy ve 29. minutě. Rákos se proháčkoval až před bránu a vyzkoušel bekhendovou kličku. Zkušený útočník sice gól nedal, ale dorážející Jan Mandát už měl před sebou poměrně snadnou práci - 0:3. Ve 36. minutě vznikla před svatyní Mory strkanice, po které byl vyloučen Ondrušek. Svěřenci trenérů Tomajka a Žabky těžké chvíle přečkali a ve 39. minutě navíc skórovali. Bambulovu přihrávku zpoza brány si našel Lukáš Nahodil, který přesně zamířil k levé tyči ze svého pohledu - 1:3. Závěrečné sekundy třetiny patřily i díky přesilovce Hanákům, Will ale obrovský tlak ustál.

Zkraje třetí části dohrávala Olomouc přesilovku, nicméně výraznější šanci si v ní nevytvořila. Po jejím skončení zahrozil Říčka, který tečoval přihrávku z pravé strany, avšak Konrád zareagoval vyrážečkou. V čase 45:49 se kohouti radovali podruhé, když Silvester Kusko vyslal naprosto přesnou střelu z mezikruží - 2:3. Vyrovnání mohla obstarat následná přesilovka, poněvadž na trestnou lavici zamířil Zohorna. Domácí měli obrovskou snahu, jenže hned několik jejich ran pardubičtí hokejisté zablokovali.

Mora najednou byla u každého kotouče rychleji a hnána bouřlivou atmosférou chtěla za každou cenu vyrovnat. V 54. minutě zamířil z kruhu do připraveného Willa Švrček, o chvíli později pardubický gólman zlikvidoval také dělovku Ondruška. Tři minuty před poslední sirénou domácí odvolali brankáře. Nebezpečně pálil Plášek, který posléze u zadní tyče promáchl skákavý kotouč. V čase 59:42 zamířil na trestnou lavici Říčka, ale výhoda šesti proti čtyřem byla až moc krátká. Olomouc nakonec Pardubicím podlehla 2:3 a v sérii prohrála 0:4 na zápasy. S velkým favoritem na titul ale Mora sehrála tři naprosto vyrovnané partie.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Měli jsme výborné první střídání, ve kterém jsme si vytvořili obrovskou šanci. První inkasovaný gól nás ale potom vyřadil z role. Dostali jsme ještě další dvě branky a vypadalo to na ručník. Kluci v sobě ale ještě našli síly a posledních dvacet minut odmakali naplno. Výsledek série 0:4 na zápasy je pro nás docela krutý. Hráčům jsme poděkovali za výkony, které podali. Nicméně Pardubice postoupily zaslouženě.“