Report ze zápasu OLO vs. VIT (5:4)

5:4sn

(1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)

Aktivní vstup do utkání z obou stran ozdobila před koncem páté minuty velká šance Lukáše Klimka, který dostal krásnou přihrávku napříč celým pásmem na vzdálenější tyč a skvělým zákrokem se proti němu musel vytasit Stezka, který pravým betonem zavřel tyč a nedovolil útočníkovi Olomouce skórovat.

Lukáš Klimek ale z neproměněné šance nemusel smutnit dlouho. O tři minuty později totiž stál na konci poskytnuté výhody po podrážení Nahodila, načež mu před branku předložil puk z rohu kluziště Švrček a útočník Mory přesným nastavením hokejky na teč nasměroval kotouč za Stezkova záda.

I zbytek periody nabídl velmi aktivní hokej na obou stranách, Vítkovice si také vypracovaly několik příležitostí, do kabin se však odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí.

Začátek druhé periody byl pro Hanáky jako z říše snů. Hned krátce po dvou odehraných minutách totiž využil díry v obraně Jan Bambula a nebojácným zakončením zápěstím překonal marně se natahujícího Stezku.

Vítkovice ovšem dostaly krátce po obdržené druhé brance možnost přesilové hry, kterou téměř na jejím konci využil neuvěřitelně přesnou a svižnou ranou po ledě z kruhu Roberts Bukarts. I brankář Konrád se za pukem pouze ohlédl.

Do konce prostřední části se ale ještě děly věci. Dominik Lakatoš stál ve 36. minutě na konci přesilovkové kombinace a zavěsil z kruhu nekompromisně do šibenice Konrádovy klece. Olomouc se ale nenechala vyrovnávacím gólem na 2:2 rozhodit a i přes vyhozenou Konrádovu klec se Hanáci dostali do rychlého přečíslení, na jejímž konci Jiří Ondrušek poslal v přečíslení po přesném pasu Menšíka puk do Stezkovy branky.

Utkání nabralo rychlý spád také ve své třetí části a Vítkovice využily momentum utkání, kdy měly více ze hry, ke svému třetímu a srovnávacímu gólu. Roberts Bukarts vyřešil na konci 47. minuty nařízený samostatný nájezd jako zkušený mazák a kličkou do bekhendu nedal Konrádovi prakticky šanci zasáhnout.

Vítkovice dostaly v 54. minutě skvělou možnost rozhodnout duel na svou stranu díky nabídnuté přesilové hře. Na jejím začátku nejprve schytal tvrdou ránu přímo do tváře Švrček, na jejím konci ale do prázdné klece po vyražené střele od modré Peter Krieger nasměroval Vítkovice za ziskem tří bodů.

Mora ale zápas nevzdávala a soupeři nadále vzdorovala. Dvě minuty před koncem vyrovnal Jakub Orsava, který díky svému důrazu dopravil puk za brankovou čáru a rozradostnil olomoucký stadion.

Prodloužení patřilo zejména domácí Olomouci, která obranu soupeře a brankáře Stezku zásobovala prací. Největší šanci na rozhodnutí měl na své hokejce zejména kapitán Ondrušek, přesnou přihrávku před branku ale nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

V samostatných nájezdech o bonusovém druhém bodu pro Olomouc v desáté sérii nájezdů rozhodl Lukáš Nahodil.

Boris Žabka (HC Olomouc): „Zápas se vyvíjel v náš prospěch, dobře jsme hráli na kotouči. Soupeř ale potom ukázal svou sílu. Dvakrát dokázal vyrovnat a nakonec zápas otočit. Byli jsme šťastnější – i s ohledem na to, co jsme předváděli v oslabení nebo při hře pět na pět. Kluci hráli neskutečně obětavě, pomohl nám i výborný výkon brankáře. Začátek sezony je pro nás důležitý, každý bod bude dobrý. Uděláme maximum, abychom takto pokračovali.“